Президент Володимир Зеленський вважає, що в Україні дуже низький рівень антисемітизму. Про це він заявив під час відвідування синагоги Хабад в Херсонській області, де зустрівся з головним рабином Херсона та Херсонської області Йосипом-Іцхаком Вольфом, повідомляє Офіс президента.
«Головне, що на міжнародному рівні - що важливо - оцінять. Тому що є гібридна інформаційна війна, коли розповідають, що у нас ксенофобія, антисемітизм. Такі вчинки дуже важливі, щоб показати: в Україні рівень антисемітизму дуже низький. Якщо є спроби - ми їм запобігаємо», - прокоментував він відновлення синагоги після спроби підпалу невідомими.
Йосип-Іцхак Вольф подякував Зеленському за швидку реакцію української влади на цей акт антисемітизму. Через три тижні після інциденту правоохоронці затримали двох підозрюваних у цьому злочині.
Відзначимо, громада Хабад в Херсонській області налічує понад 5 тис. осіб.
Синагога Хабад побудована 1895 року. До 1941-м вона діяла як молитовний будинок. Після капітального ремонту та реставрації синагога відкрилася 14 вересня 2010 року. У громаді працює єврейська школа і дитячий сад, здійснюються щоденні триразові молитви.
Як повідомлялося, згідно з дослідженням американського Pew Research Center, рівень побутового антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі.
У 2018 році Виконком Всесвітнього єврейського конгресу під час щорічного засідання проголосував за резолюцію щодо зростання антисемітського насильства. Перед голосуванням Україну виключили зі списку країн, де росте антисемітське насильство.
Однак в січні 2020 року посол Польщі Бартош Ціхоцький і посол Ізраїлю Джоель Ліон виступили зі спільною заявою, в якій засудили вшанування лідерів "ОУН" Степана Бандери та Андрія Мельника, безпідставно звинувативши їх у причетності до вбивств євреїв нацистами в роки Другої світової війни.
У зв'язку з цією заявою польського посла викликали в МЗС України. У відповідь на претензії ізраїльської сторони в МЗС заявили, що Україна категорично засуджує будь-які прояви антисемітизму і на державному рівні вшановує пам'ять жертв Голокосту. А також не має наміру відмовлятися від данини поваги борцям за українську Незалежність, імена яких були очорнені радянською пропагандою.