Президент України Володимир Зеленський провів переговори зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом та радником Джаредом Кушнером. За словами українського лідера, у ході розмови обговорювалися ключові аспекти спільної роботи, а також пропозиції, які можуть сприяти тривалому миру та стабільності.
«Сьогодні відбулася дуже конструктивна розмова зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером. Дякую за підтримку, активну роботу та теплі слова на адресу українців із Різдвом», — повідомив Зеленський.
Президент підкреслив, що команда України працює цілодобово, щоб забезпечити реалістичність і ефективність усіх документів та кроків у процесі мирного врегулювання війни.
"Є деякі наші нові ідеї, як наблизити реальний мир, і це стосується форматів, це стосується зустрічей, безумовно таймінгу. Вже готові деякі документи, я бачу, що вони готові майже повністю, деякі документи готові. Звісно, щодо сенситивних питань іще треба попрацювати. Але ми разом з американською командою розуміємо, як це все забезпечити. Найближчі тижні теж можуть бути інтенсивними", - зазначив Зеленський.
Під час переговорів разом із Зеленським були члени української дипломатичної команди: Рустем Умєров, Андрій Гнатов, Андрій Сибіга, Сергій Кислиця, Ігор Брусило та Олександр Бевз. Президент додав, що Рустем Умєров продовжить переговори зі Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером уже сьогодні, щоб не втратити жодної можливості для просування мирного процесу.
Зеленський також передав різдвяні вітання для Дональда Трампа та його родини, подякувавши за підтримку України у складний час.
Зауважимо, прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков підтвердив, що у Кремлі отримали новий мирний план щодо врегулювання війни в Україні, запропонований США.
