Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня 2022 року «Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності», відповідно до якого констатується неможливість проведення переговорів із президентом Російської Федерації Владіміром Путіним.
Цим же ж рішенням РНБО схвалити текст Спільного звернення президента України, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору.
Також уряду доручено підготувати пропозиції щодо багаторівневої системи гарантування безпеки на основі багатосторонніх і двосторонніх угод України.
В умовах ескалації з боку РФ Кабмін має забезпечити посилення обороноздатності України шляхом збільшення постачання військово-технічної допомоги Україні, а Верховній Раді рекомендовано прискорити прийняття законопроектів щодо належного санкційного та іншого реагування на ескалацію з боку Росії.
Нагадаємо, 30 вересня президент Росії Владімір Путін підписав «документи» про «приєднання» окупованих територій України. Після показушної церемонії в Кремлі президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку на членство в НАТО у прискореному порядку. Він також зауважив, що про перемови з Росією можна забути, поки її президентом є саме Путін.
Ініціативу України підтримали Канада та країни Балтії, але у самому Альянсі обмежилися «ритуальною» відповіддю на питання щодо вступу України. Генсекретар Єнс Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн до Альянсу без уточнення, чи зможе Київ скористатися цією процедурою.
Чи відповість Північноатлантичний альянс згодою? Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка "Чи буде Україна в НАТО: все залежить від трьох речей".