Зеленський і Трамп: чому президенту України варто діяти прагматично

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зеленський і Трамп: чому президенту України варто діяти прагматично © Getty Images
Дипломатія України має ґрунтуватися на ефективності, а не емоціях.

Державний діяч не може дозволити собі емоційність у рішеннях, які впливають на майбутнє країни. Про це пише Костянтин Єлісєв у своїй статті «Як Зеленському помиритися з Трампом. Три важливі моменти».

Автор наголошує, що політик може використовувати емоції у боротьбі, проте державний діяч має діяти виважено, керуючись національними інтересами, а не особистими образами чи бажанням публічного ефекту. Такий же принцип має застосовуватися у дипломатії: пріоритетами мають бути мудрість та стратегічна гнучкість, а не шоу чи піар.

Як варто було реагувати на заяви Трампа

Єлісєєв зазначає, що президент України має широкий арсенал інструментів для реагування на міжнародні виклики. Проте він не мав і не повинен був особисто відповідати на неоднозначні висловлювання Дональда Трампа. Для цього існують офіційні дипломатичні канали – МЗС, посольства, парламентська взаємодія, закриті переговори. Відкриті публічні комунікації використовуються лише у випадку крайньої необхідності або при свідомому рішенні загострити відносини.

"Якщо ж коментарі Володимира Зеленського були частиною такої стратегії, то або його підставили радники, або він сам ухвалив незбалансоване рішення. У будь-якому разі, вхід у кризу завжди легший за вихід із неї", - пише Єлісєєв у статті.

Ефектність vs. ефективність

Третій ключовий аспект, на якому наголошує автор, – логіка комунікації Зеленського щодо Трампа була побудована на ефектності, а не ефективності.

Сьогодні для України критично важливий прагматичний підхід, пошук точок дотику із США, а не конфронтація. Відносини Києва та Вашингтона є визначальними для безпеки України. Будь-яка стратегічна помилка чи хибна оцінка ситуації у Білому домі може дорого коштувати державі.

Завдання українського керівництва – переконувати, аргументувати та вибудовувати довіру, навіть якщо результати таких зусиль не будуть миттєво помітними. Тільки така стратегія дозволить забезпечити довгострокову підтримку України в її боротьбі проти російської агресії.

Раніше радник президента США з національної безпеки Майкл Волтц заявив, що лайка України на адресу США "неприйнятна" та для того,  аби просунутися в питанні мирних переговорів по Україні, Штати використовують тактику човникової дипломатії.

Як пише видання POLITICO, Трамп і Путін хочуть, щоб Зеленський пішов — їхня спільна позиція викликає занепокоєння. І знаючи, що вони хочуть, щоб він пішов, Зеленський зробить все, щоб втриматися при владі, що лише ще більше погіршить дипломатичну позицію України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі