Зеленський і Меркель розійшлися у думках щодо надання Україні зброї

Відео
Поділитися
Зеленський і Меркель розійшлися у думках щодо надання Україні зброї © Prom.ua
Німеччина відмовляється надавати нашій країні матеріальну військову допомогу, українські політики і дипломати працюють над тим, щоб змінити позицію Берліна.

Президент України Володимир Зеленський і канцлерка Німеччини Ангела Меркель розійшлися у думках щодо надання нашій країні матеріальної військової допомоги.

Під час спільного брифінгу 22 серпня Меркель обстоювала неприйнятність надавання Україні зброї, натомість Зеленський назвав список речей, яких потребують українські військові.

«Я детально не займалася питанням постачання зброї. Ми досить чіткі у цьому питанні, але коли йдеться про федерацію в рамках НАТО, ми як член Альянсу беремо участь у навчаннях, ми готові, але я не провела жодних конкретних пропозицій», - наголосила канцлерка.

Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив на тому, що Україні потрібна консолідація усіх партнерів.

«Ми звертались до Великої Британії, отримали підтримку. Звертались до Сполучених Штатів, і дуже предметно я збираюся на зустрічі 31 серпня обговорити це питання з президентом США Джо Байденом. Також ми звертались щодо постачання зброї до німецького уряду, і отримували в тому чи іншому вигляді відмову», - зазначив він.

Він наголосив на тому, що окрім спільних військових навчань, Україні потрібна й матеріальна військова допомога, аби стримати агресора.

«Я – президент воюючої країни. Ще раз хочу подякувати канцлеру Німеччини за постійну підтримку упродовж цієї війни проти України. Але нам потрібні предметні, дуже предметні речі. Ми знаємо, в яких напрямах Німеччина могла б нас підтримати. І ми на це дуже розраховуємо. Ми очікуємо на снайперські гвинтівки, багато речей, окрім флоту і катерів», - додав він.

Під час переговорів Зеленського та Меркель питання постачання Україні німецької зброї не порушувалося. Імовірно, з ініціативи німецької сторони. Однак Зеленський на брифінгу дав зрозуміти, що хоче повернутися до цього питання.

Україна з 2014 року звертається до Німеччини із запитами на постачання оборонних озброєнь. Востаннє аналогічний запит Київ відправляв навесні цього року, коли РФ під виглядом навчань стягнула до наших кордонів свої війська.

У списку необхідного, крім зброї для захисту, медичні товари, бронежилети і кевларові шоломи, модулі для розміщення військових в польових умовах тощо. Але Німеччина відмовляє в поставках навіть тих предметів, які не можуть бути використані як зброя.

У Берліні вважають, що будь-яка військова допомога Україні спровокує РФ на ескалацію конфлікту та вихід з нормандського формату. Питання повернулося в публічну площину після візиту до України співголови партії Зелених Німеччини Роберта Габека, який закликав дати Україні зброю і залишити відкритою перспективу членства в НАТО.

Попри впертість Берліна, українські політики і дипломати працюють над тим, щоб домогтися зміни думки німецьких колег.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі