Зеленський і Ердоган обговорили знахідку покладів газу в Чорному морі

Поділитися
Зеленський і Ердоган обговорили знахідку покладів газу в Чорному морі aa.com.tr
Зеленський і Ердоган говорили про відкриття покладів природного газу на турецькому узбережжі Чорного моря.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з турецьким лідером Реджепом Тайіпом Ердоганом. Президенти країн обговорили ряд важливих питань, а також двостороннє співробітництво. Про це повідомляє Офіс президента України.

На початку розмови Ердоган привітав Зеленського зі встановленням повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Український президент, зі свого боку, заявив про відсутність бойових втрат протягом 27 днів.

Зеленський також торкнувся питання про необхідність продовження роботи в напрямку звільнення утримуваних Росією осіб, в тому числі кримських татар.

«У нас є новий список, куди входить понад 20 кримських татар, яких незаконно утримує Росія. Серед них - батько трирічного хлопчика, який загинув в Криму, Руслан Сулейманов», - повідомив він.

Крім того, лідери держав обговорили хід виконання домовленостей з будівництва автомобільних доріг, а також житла для 500 сімей переселенців з Криму.

Зеленський і Ердоган також говорили про відкриття покладів природного газу на турецькому узбережжі Чорного моря, ситуацію з поширенням коронавірусу і розвиток торгово-економічного співробітництва.

Також президенти піднімали питання розвитку практичного співробітництва в сфері безпеки і оборони, в тому числі участь Туреччини в командно-штабних навчаннях «Об'єднані зусилля-2020», які відбудуться в Україні в кінці вересня.

Раніше повідомлялося про те, що бурове судно під прапором Туреччини виявило нове велике газове родовище в Чорному морі. Дослідницьке судно "Фатіх" вийшло з порту Трабзон на півночі Туреччини 25 червня. Воно проводить геологорозвідувальні роботи в акваторії Чорного моря.

Газопровід "Турецький потік" проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ в європейську частину Туреччини. Трубопровід протяжністю близько 1100 кілометрів (з них 937 кілометрів - морський трубопровід) буде складатися з двох ниток (перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга - для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи) загальною потужністю 31,5 млрд кубічних метро газу на рік.

Детальніше про обгинання газових потоків територією України читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Скраплені перспективи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі