Завершився перший етап конкурсу для призначення на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань. Члени конкурсної комісії протестували кандидатів на посади слідчих та адміністративного персоналу на знання чинного законодавства, а також на наявність та якість практичних навичок.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. За його словами, згідно з офіційною статистикою, до етапу співбесіди дійшли 235 потенційних слідчих, які будуть вести виробництво в трьох профільних управліннях (службові та корупційні злочини; злочини, вчинені правоохоронцями і суддями, а також злочини військовослужбовців), і 372 потенційних держслужбовців, які займуть посади в управлінні правового забезпечення, відділі внутрішнього аудиту, управлінні кадрової роботи та державної служби, відділі адміністративного та аналітичного забезпечення, відділі роботи з громадськістю та ЗМІ тощо.
"Здавалося б, що цікавого в процесі відбору кандидатів на посади? Однак цей процес наповнення кров'ю нового правоохоронного організму показує, як окремі групи впливу намагаються відразу заразити його новими вірусами, до яких ще не виробився імунітет. Як наслідок - можливість вільно моделювати дії окремих органів або навіть всього організму, - відзначає експерт. - Оточення президента Порошенка бореться з представниками інтересів "Народного фронту" заради того, щоб взяти під контроль один з найпотужніших органів правопорядку. Саме в процесі відбору кадрів відбуваються тектонічні зрушення у взаєминах між ключовими групами впливу, що виразно демонструють кілька розломів у фундаменті, який намагалися закласти представники БПП і "Народного фронту" під час голосування за керівництво ДБР".
Детальніше про проблеми в процесі створення ДБР читайте у статті Олександра Лємєнова "Як отримують права на водіння ДБР" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".