Під час засідання Ради Безпеки ООН відбулася словесна перепалка між заступник голови МЗС України Вадимом Пристайком і постійним представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним через тексту заяви для преси за підсумками засідання в четвер, 28 квітня, запропонованого делегацією РФ.
За словами Чуркіна, заява містила два пункти: заклик членів РБ ООН до учасників конфлікту в Донбасі виконати комплекс заходів, передбачених Мінськими угодами, а також заклик РБ ООН до України завершити розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.
У відповідь Пристайко повідомив, що перша частина заяви українську сторону влаштовує. Що ж стосується заяви по Одесі, то він запропонував розширити його, почавши з необхідності розслідування подій у Криму.
"Я думаю, що це (пропозиція Росії – ред.) – нечесна спроба висвітлити цю трагічну подію (в Одесі)", - повідомив Пристайко.
Після цього сторони по черзі обмінялися кількома репліками, в яких Чуркін знову звинуватив нинішні влади України в державному перевороті в 2014 році, в розстрілах протестувальників на Майдані, у невиконанні тодішньою опозицією домовленостей від 21 лютого 2014 року з екс-президентом Віктором Януковичем.
У відповідь Пристайко підкреслив, що дана угода представник РФ як раз і не підписав. Також заступник глави МЗС України нагадав, що датою анексії Криму Росія вважає 20 лютого 2014 року (що викарбовано на випущеній за підсумками анексії Криму медалі "За повернення Криму") – а це за день до підписання згаданих домовленостей, що може свідчити про те, що Кремль заздалегідь планував захоплення Криму, незважаючи ні на які угоди.
У свою чергу представник Великобританії повідомив, що для прийняття цієї заяви необхідний консенсус, якого в залі немає. А за словами представника Франції запропонована РФ заявуа не охоплює всі події і тому необхідна додаткова робота, щоб його прийняти.
У підсумку заяву так і не було прийнято і засідання РБ ООН було закрито. Головуючий запропонував продовжити обговорення з участю зацікавлених сторін після засідання.
Раніше Пристайко в ході виступу на Раді безпеки ООН повідомив, що Україна виступає за проведення виборів на тимчасово окупованій території Донбасу – в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Голосування відбудеться відразу ж, коли буде забезпечена безпека волевиявлення.