Засідання Ради коаліції так і не відбулося

Поділитися
Засідання Ради коаліції так і не відбулося Причини скасування засідання невідомі © epravda.com.ua
Спочатку його збиралися провести 3-го лютого, потім перенесли на 9-е, однак роздробленість депутатів і Кабміну звели другу спробу нанівець.

Лідери фракцій перенесли засідання ради коаліції для проведення додаткових консультацій, повідомив прес-секретар голови Верховної Ради України Дмитро Столярчук.

"Лідери фракцій перенесли зустріч. Причина у тому, що необхідні додаткові консультації всередині фракцій", - сказав Столярчук журналістам у вівторок, 9 лютого, в Києві.

Він зазначив, що невідомо, коли відбудеться рада коаліції, підкресливши, що у вівторок засідання точно не буде.

Як повідомлялося, заплановане на вівторок, 9 лютого 2016 року, засідання ради коаліції не відбулося.

У понеділок, 8 лютого, у парламенті відбулися консультації ради коаліції. По їх завершенні лідер фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко заявив, що у Яценюка немає підтримки коаліції для прийняття рішень у Верховній Раді, тому необхідно шукати вихід з цієї політичної кризи.

Разом з тим, сказав він, фракція "Народного фронту" не приймає нікого іншого на посаді прем'єра, крім Яценюка.

У той же час, за словами Луценка, фракція "Блок Петра Порошенко" готова на будь-які умови, аби наступний уряд працював". "Нам потрібен уряд, який би змінював країну. Для цього потрібна підтримка більшості депутатів", - сказав він.

Читайте також: "Народний фронт" не буде голосувати за відставку Абромавичуса – Аваков

У свою чергу в партії "Народний фронт", лідером якої є прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, нагадують, що чинний уряд було сформовано усіма п'ятьма фракціями коаліції і відповідальність за його діяльність несуть всі члени парламентської більшості.

Пусковим механізмом гострої політичної кризи в Україні стала відставка з посади глави міністерства економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса 3 лютого. Однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Нагадаємо, заява про відставку глави МЕРТ Айвараса Абромавичуса викликала широкий суспільно-політичний і міжнародний резонанс. Про недопустимість звільнення міністра завили посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представник Держдепартаменту Джон Кірбі і європейські дипломати.

У подальшому з вуст членів парламентських фракцій "БПП", "Народного фронту", "Радикальної партії", "Самопоміч" прозвучала низка заяв, суть яких зводиться до необхідності прийняття рішення щодо усунення перешкод для реалізації реформ. Мова йде про кадрові, організаційні і ресурсні питання.

Так чи інакше, скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила давно протиріччя, що тривалий час накопичувались між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова у своїй статті За ширмою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі