Глава російської делегації в Тристоронній контактній групі заявив після засідання 25 червня, що політична підгрупа нібито "приступила до детального обговорення" закону про так званий особливий статус окупованих територій.
«Почався діалог Києва і Донбасу, і робота над поправками до закону повинна бути продовжена відповідно до букви і духу мінських угод», - цитують Гризлова російські ЗМІ.
Водночас представник Донецька в ТКГ Денис Казанський розповів про те, що відбувалося на засіданні в політичній підгрупі.
Він "розшифрував", що означає "початок діалогу по закону про особливий статус".
За словами Казанського, на засіданні політичної підгрупи українська сторона порушила питання про те, що саме вважати територією ОРДЛО.
Він зазначив, що в мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року чітко визначена лінія розмежування із зазначенням конкретних координат, яка і повинна бути за договором кордоном ОРДЛО. Але вона суттєво відрізняється від тієї лінії, яка є зараз.
Казанський нагадав, що у 2015 році бойовики, порушивши мінські угоди, захопили в України ще 1700 квадратних кілометрів території з містами Дебальцеве, Вуглегірськ і населеними пунктами меншого розміру.
"Отже, відповідно до мінських угод, ці порушення мають бути усунені російською стороною. Але росіяни усувати ці порушення і повертати захоплені території відмовляються. Причому, відмазки ліплять абсолютно сміховинні із серії "ну що вам шкода, чи що?" І це одна з головних причин, чому мінські угоди не виконуються і жодного прогресу в переговорах немає", - пояснив представник Донецька в ТКГ.
"Коли дуже хочеться показати якусь перемогу, але показати нічого, народжуються такі заголовки і такі словесні конструкції, як у Гризлова))) Особливо смішно все це читати, коли бачиш весь процес зсередини. Виявляється, сьогодні почалося "детальне обговорення закону про особливий статус". А до цього що 5 років було? Загадка...", - написав Казанський на своїй сторінці в Facebook.
Нагадаємо, українська сторона надала календарний план підготовки та проведення місцевих виборів, які можуть пройти в ОРДЛО тільки після деескалації, виведення російських військових формувань і відновлення контролю над кордоном.