Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на брифінгу, який відбувся сьогодні у Запоріжжі, не зміг відповісти журналістам на питання, чи мав зустріч з главою держави Володимиром Зеленським після його останнього інтерв'ю, а лише зазначив, що ні він, ні сам президент слідством у справі вбивства журналіста Павла Шеремета не керують.
"Президент публічна особа, яка виконує свої повноваження. У Конституції не написано, що він має керувати якимось слідством і так далі. Зарубайте собі це на носі. Більше того – і міністр цим не займається. Є матеріали слідства, до яких відповідно до закону під розписку слідчого ми отримуємо доступ. Є ознайомлення"- зазначив міністр.
Очільник МВС також додав, що станом на сьогодні у справі Шеремета у виділеному епізоді матеріали відкриті для захисту і передані в суд. Після цього Аваков закликав журналістів "зупинити політичні спекуляції", аби розслідування тривало так, як потрібно.
"В Україні не будуть виносити рішення по мірі активності на суді у справі Стерненка чи у справі Шеремета, а будуть виносити рішення, виходячи з фактів", - додав міністр.
Важливо зарубати собі на носі, що політичну відповідальність за результати розслідування несуть ті, хто на ньому піариться. Нагадаємо, що з ініціативи голови МВС Авакова в брифінгу, на якому було презентовано неперевірені оперативні результати слідства, брали участь президент Зеленський і генпрокурор Рябошапка.
20 травня Володимир Зеленський дав кількагодинну пресконференцію з нагоди року свого президентства. Тоді ж президент і заявив про те, що Аваков не є його кумиром, але він - потужний міністр.
Через кілька днів після такої заяви стало відомо про те, що двоє поліцейських із Кагарлика зґвалтували жінку й катували її та ще одного чоловіка. Зокрема, у зґвалтуванні та тортурах підозрюють начальника сектору кримінальної поліції і оперуповноваженого поліції.
29 травня у Броварах сталася масова перестрілка, у якій взяли участь близько 100 осіб. При чому озброєні люди приїхали із Вінниці та Києва.
Після цього у Верховній Раді почали збирати підписи за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Серед інших, під документом тоді підписалися депутати з "Голосу" і "Слуги народу".
5 червня проект постанови зареєстрували в парламенті. Однак парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності, станом на 10 червня, документ ще не отримав.