Зараз у ВРУ відбувається напіврозпад монобільшості: для цього є дві причини

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зараз у ВРУ відбувається напіврозпад монобільшості: для цього є дві причини © Політична партія «Слуга Народу»
І все це в умовах політики повного обнуління парламенту як самостійної гілки влади.

Сьогодні із 240 "слуг народу" в парламенті стабільно голосують 180. Серед 60 "прогульників" — хворі й командировочні (таких завжди до 20 осіб); вийшли "покурити" (10–15) плюс групи Разумкова (15), Коломойського і Павлюка (до 15 осіб). Джерело ZN.UA в керівництві СН у матеріалі Інни Ведернікової "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" розповіло, що, по суті, зараз відбувається процес напіврозпаду фракції.

Причин кризи більшості кілька. По-перше, війна звела нанівець фінансові важелі її об'єднання. У певний момент Банковій стало легше домовлятися з чужими, ніж няньчитися зі своїми. Як з ідейними, так і з комерційними, зазначає авторка. І це не тільки занижує самооцінку, а й дуже розхолоджує депутатів.

По-друге, майбутні парламентські вибори (а не війна) стали спільним тлом роботи в парламенті. Ще в лютому Давид Арахамія зібрав фракцію і озвучив основні ввідні. Депутатам пообіцяли списати всі негативи, зарахувати старі заслуги як бонус, а ось основою потрапляння в нову команду оголосили повну дисципліну під час голосувань.

"Десь 10–15 "слуг"-оптимістів активно надолужують згаяне, намагаючись поповнити список 140–150 надійних із цього скликання. Решта, розуміючи, що їм "не світить", активно роззираються довкола", - йдеться в матеріалі. 

Усе це відбувається в умовах політики повного обнуління парламенту як самостійної гілки влади. Через воєнний стан центр прийняття рішень, зокрема й формування порядку денного ВР, остаточно зацементувався на Банковій. Зеленський ставиться до депутатів, як Путін до українців. Він їх зневажає. Тих, хто "на його плечах зайшов у раду", тих, кого він смачно годував і поїв… Не всі з них виявили належну дисципліновану лояльність, на що він як батько — засновник фракції і Верховний головнокомандувач — міг би розраховувати.

"Емоційно президент чисткою списку хоче покарати за зраду. Раціонально — перезакріпитися, бо знає, що парламент — це ключ до Кабміну, Кабмін — ключ до грошей і силовиків, а силовики — відмичка до місцевих влад для використання адмінресуру в будь-якій виборчій кампанії", - зазначає Ведернікова, пояснюючи, що через це Банкова підсвідомо завжди готова ввімкнути режим "Старт" і зробити іншу заяву. Але чи готова бігти країна?

Більше матеріалів Інни Ведернікової читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі