Зараз важко уявити собі дискусію у Верховній Раді про мобілізацію чоловіків, молодших 25 років, заявив заступник глави ВРУ Олександр Корнієнко в ефірі Radio NV. Однак, за його словами, партнери цікавляться, чому такого рішення в Україні не ухвалили.
«Ми парламенті щойно розв’язали питання з мобілізацією, яка через неузгодженості в законодавстві відбувалася до 25 років. Тому зараз, напевно, важко уявити в парламенті цю дискусію», – зазначив Корнієнко.
Водночас за його словами, партнери під час зустрічей запитують, чому в Україні все ж вирішили не мобілізувати чоловіків, молодших 25. Корнієнко запевнив, що це звучить не як шантаж, а як цікавість.
«Одна з відповідей, яку я особисто давав, що у нас трошки інша демографічна ситуація, ніж була колись десь, коли це реалізовувалося. Тому що приводяться приклади інших воєн. Ми пояснюємо, що в нас демографічна яма… З 2005 року до 2013 років, сім-вісім років у нас була велика народжуваність. Далі, з 2013 року, ми почали втрачати темпи народжуваності, зараз вони дуже низькі. Тому це наше золоте покоління, з яким нам відбудовувати країну, з яким нам працювати», – додав Корнієнко.
Нагадаємо, на початку жовтня Верховна Рада України затвердила в цілому законопроєкт №11379-д, який передбачає звільнення від мобілізації українців віком до 25 років, які мають статус обмежено придатних. Чоловіки віком від 18 до 25 років вважаються обмежено придатними до військової служби у воєнний час та непридатними у мирний. Через двояке трактування законодавчої норми чоловіків, яким ще не виповнилось 25 років, почали нерідко мобілізовувати до війська і відправляти в зону бойових дій. Іноді вони навіть не проходили необхідної військової підготовки.
Прогалина в законодавстві утворилась після того, як скасували статус «обмежено придатних». До прийняття цього закону всі військовозобов’язані, які не визнані непридатними, вважаються придатними до служби.