Законопроект про референдум внесуть на розгляд Верховної Ради на початку наступної сесії, заявив під час погоджувальної ради перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.
"У мене на руках зараз розпорядження голови Верховної Ради про створення робочої групи з розробки законопроектів про народовладдя. Ви знаєте, що ця робоча група збиралася вже шість разів. Ми напрацювали цілу структуру законопроектів, які стосуються народовладдя. Воно не вирішується одним законом про референдум, але він став першим в нашій розробці. Я глибоко переконаний, що на початку наступної сесії він буде внесений на розгляд Верховної Ради", - повідомив Стефанчук.
Відзначимо, що нинішня, друга сесія парламенту IX скликання, закінчується у січні 2020 року.
Президент України Володимир Зеленський анонсував розробку закону про референдум ще в листопаді 2019 року. Проте точних термінів глава держави тоді не назвав.
У 2018 році Конституційний суд України визнав неконституційним ухвалений за часів Віктора Януковича закон "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року.
Закон передбачав, що предметом референдуму можуть бути питання про схвалення нової редакції Конституції, внесення змін до Конституції, скасування, втрату дії або визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції, про зміну території України, про прийняття чи скасування закону або внесення змін до діючого закону; з будь-якого питання, за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією. Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі визнавалися обов'язковими. Експерти відзначали, що прийнятий законом порядок прийняття нової Конституції і порядок внесення змін до Основного Закону не відповідає конституційним положенням.
У 2013 році Венеціанська комісія оцінила закон за запитом голови Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Андреса Геркеля. Таким чином, було встановлено, що дозвіл виносити на референдум питання внесення змін до Конституції або нову Конституцію може порушити конституційну стабільність і законність в Україні. У комісії також заявили про те, що даний закон не повністю відповідає міжнародним стандартам щодо питань, які можуть бути винесені на референдум за народною ініціативою.