Законопроект із "двояким" трактуванням про критику влади відкликан із Ради

Поділитися
Законопроект із "двояким" трактуванням про критику влади відкликан із Ради Ініціатор законопроекту Матейченко заявляє, що основний зміст законопроекту - в кримінальному покаранні за негідне поводження з держсимволами © tree.biz.ua
Ініціатор законопроекту визнав, що норми проекту закону можуть трактуватися по-різному, проте запевняє, що не вкладав у формулювання цензурного умислу.

Член фракції "Народний фронт" Костянтин Матейченко відкликав законопроект про введення кримінальної відповідальності за "підрив авторитету" органів влади України.

У прес-службі партії пояснили, що в проекті закону №2225 некоректно була объясянена норма, тому може трактуватися двояко.

Сам депутат Матейченко зазначив, що не передбачав кримінального покарання за будь-яку критику влади. Він пояснив, що метою законопроекту повинна була стати наруга над державними символами.

Його колега з НФ і голова комітету Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар на своїй сторінці в Facebook додала, що "кримінальне покарання за будь-яку критику неприпустимо" і відзначила, що бойовому командирові Матейченку пояснять, чому в такому формулюванні подавати законопроект не можна.

Читайте також: Кабмін Яценюка відкликав проект бюджету Ради на доопрацювання

Раніше громадських активістів та журналістів обурила формулювання законопроекту: "Дії, спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення та неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління, так і держави в цілому, що в подальшому може спричинити за собою порушення усталених соціальних норм і правил організації суспільного і державного ладу і життя - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років".

Незважаючи на те, що фактично словосполучення "критика влади" у законопроекті відсутнє, активістка Аксінья Куріна заявила, що він може бути використаний для впровадження цензури в Україні та переслідування журналістів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі