Закон про винагороду викривачам корупції є, а виплат досі немає – громадський активіст

Поділитися
При чому перше рішення про виплату викривачеві ВАКС виніс ще минулого року.

Закон про грошову винагороду викривачам корупції в Україні є, а самих виплат немає, заявив громадський активіст, бізнесмен та викривач Євген Шевченко. За його словами, відповідний процес форсує Міністерство фінансів.

«Закон про грошову винагороду викривачам корупції є. Викривачі – є. Декілька рішень суду про виплату винагород – є. Виплат – немає. Жодної», – зазначив Шевченко.

Він додав, що на початку 2024 року порядок виплат викривачам корупціонерів оперативно погодили Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції. Тоді як міністр фінансів Сергій Марченко, за словами активіста, вже пів року саботує відповідний процес.

«Як кажуть злі язики, таку вказівку йому дав особисто премʼєр-міністр Денис Шмигаль, який дуже боїться, аби інститут викривачів нарешті запрацював, бо ж раптом хтось з його підлеглих піде на співпрацю з детективами Національного антикорупційного бюро», – додав Шевченко.

Нагадаємо, 2 жовтня 2023 року Вищий антикорупційний суд України вперше ухвалив рішення про виплату значної винагороди викривачу в корупційній справі. Йдеться про 13,3 мільйона гривень. Йдеться про справу від 2020 року, розпочату за фактом спроби передачі рекордного хабаря керівництву Національного антикорупційного бюро України і голові САП Назару Холодницькому – у розмірі п’яти мільйонів доларів. 

Тоді Євген Шевченко зазначив, що колегія суддів вирішила надати право на винагороду саме йому, оскільки визнала вирішальну роль викривача у розслідуванні щодо корупції. Йдеться про 10% від розміру неправомірної вигоди ($500 тисяч) за тодішнім курсом. Шевченко назвав рішення про першу в історії виплату достойної винагороди за викриття корупції визначним досягненням для самого себе та усієї антикорупційної системи.

Після звільнення з НАЗК декількох осіб із Департаменту запобігання та виявлення корупції Нацагентство спромоглося зробити лише кілька суттєвих кроків у роботі з викривачами. Але й ті є настільки контроверсійними, що ставлять під питання ефективність роботи Агентства. Про те, що власне дісталося у спадок новому голові НАЗК та що потрібно зробити, щоб діяльність викривачів стала звичною практикою в країні — у статті «Новий голова, старі виклики: що треба зробити НАЗК для перезапуску інституту викривачів» розповідає голова аналітичного центру ACREC Оксана Нестеренко та адміністративний директор ACREC Андрій Білецький

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі