Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності

Поділитися
Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності За невиконання закону телеканали платитимуть штраф.
Від сьогодні телеканали зобов'язані суттєво збільшити частку україномовного ефіру.

Закон про квоти на україномовний контент на телебаченні, який зобов'язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менше 75% ефіру державною мовою, набув чинності. Закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 13 червня і набув чинності через 4 місяці від дня опублікування, пишуть "Українські новини".

Відповідно до положень закону, у загальному тижневому обсязі мовлення загальнонаціональних та регіональних телерадіоорганізацій частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.

За невиконання мовних квот у законі передбачений штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Згідно з законом, радянські фільми не будуть дублюватися, але їх обов'язково супроводжувати титрами.

Передача вважається виконаною державною мовою якщо: "а) всі виступи (репліки) дикторів (ведучих) передачі виконані українською мовою; та б) виступи усіх учасників (гостей) передачі не державною мовою синхронно озвучуються українською мовою".

Квоти не застосовуються до телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаній, які показують науково-просвітницькі програми офіційними мовами Європейського Союзу; телерадіокомпаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов.

Впродовж першого року з моменту набрання законом чинності програми і передачі, які повністю або частково створені телерадіоорганізацією, зараховуються в частину виконаних державною мовою.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада підтримала проект закону про мовні квоти на телебаченні. 6 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення частки української мови в ефірі.

Більше про інформаційну політику в Україні з часу незалежності читайте у статті Вікторії Сюмар "Інфосфера в гібридній реальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі