Захід неправильно сприймав РФ, тому Україна в 2008 році не наблизилась до вступу в НАТО - Чернєв

Поділитися
Постійний представник ПА НАТО зазначив, що РФ неправильно сприймали не лише в 2008, а й до того.

У 2008 році Україні не дали План дій щодо членства в НАТО, тому що Захід неправильно весь час сприймав Росію, заявив голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв під час Ялтинського європейської стратегії (YES). Він пояснив, що РФ ніколи не зможе стати демократичною державою та надійним партнером.

«Почнемо з 2008 року. Це момент, коли прийняли неправильне рішення, яке вплинуло негативно не лише на систему безпеки України, а й на всю архітектуру безпеки євроатлантичного простору. Я думаю, що у 1991, 1994, 2008 році було неправильне сприйняття Заходом Росії. Оскільки Захід після розпаду Радянського Союзу вирішив, що Росія може демократизуватися та зможе бути партнером. Але це не так», – зазначив Чернєв.

Він додав, що як подивитись на історію РФ, зокрема СРСР, Російську імперію, то вона являла собою «імперію, тиранію, автократичну державу», яка не може бути демократією. 

«Ще що було неправильним у сприйнятті Заходом, це те, що вони думали, що Росія може бути надійним партнером. Але Росія ніколи не розглядала Захід як партнера. Як суперника, як ворога, як об’єкт, як ринок можливо. Але ніколи не як партнера. І це неправильне сприйняття, нібито ви можете сісти за стіл, підписати щось і це буде виконано Росією. Це не про Росію. І це необхідно зрозуміти», – додав Чернєв.

За його словами, варто також знати, що РФ діє не раціонально, а радше емоційно. Депутат додав, що Захід думає, ніби йому буде важко у разі розірвання відносин з Росією, але це не правда. Адже для РФ, як зазначив Чернєв, важливішою є побудова імперії, а не відносини із Заходом.

«Мета – переглянути світовий порядок, саму архітектуру безпеки і фактично наступне міркування щодо співпраці чи хоч співжиття поруч з цими територіями. Бо я не бачу перспектив співпраці між Росією та Заходом у майбутньому, не лише на економічному, а навіть на політичному рівні… Треба змінити сам підхід, як працювати з ними», – додав Чернєв.

При цьому він зазначив, що потрібно відділити Росію від Китаю, адже в них спільні цілі. І РФ, на думку Чернєва, ніколи не відмовиться від зв’язків з Китаєм.

«І до питання НАТО і нашого членства. Із розумінням всього цього, ймовірно, керівники США, Німеччини можуть прийняти рішення на користь Путніа. Щодо того, аби не надто погіршувати стосунки з Росією. Мовляв, давайте відкладемо на майбутнє питання захоплених в Україні територій. Але, знаєте, саме такі рішення і призвело до цієї війни. Саме тому, що Україна не була членом НАТО. Якби вона була, то Росія б не наважувалась би перетнути кордон.Треба зрозуміти, якщо хочемо попередити майбутні війни, треба прибрати усі сірі зони між двома світами – авторитарним та демократичним. Україна повинна стати членом НАТО. Саме так можна буде забезпечити мир у євроатлантичному регіоні», – додав Чернєв.

При чому за його словами, така ситуація не лише для нас, а й для НАТО. Адже Україна воює зброєю, яку використовує Альянс, українці мають досвід ведення війни і «можуть стати щитом для Європи у всій євроатлантичній сфері».

Депутат Європейського парламенту, голова Делегації ЄС-США Радослав Сікорський на щорічній зустрічі YES «Майбутнє вирішується в Україні» також заявив, що Росія ніколи не буде демократичною. Тому Європі не варто намагатися номралізувати з нею відносини. За його словами, не всі країни на Європейському континенті мають дієвий план «Б» на випадок, якщо розрахунки на нормалізацію відносин себе не виправдають.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі