Аналітики та високопосадовці країн Заходу мають три варіанти розвитку війни Росії проти України: війська РФ продовжать окупацію, позиційна війна затягнеться на місяці чи роки, або Москва скоригує свої цілі, щоб нібито вийти з війни. Про це повідомляє СNN.
Перший варіант полягає в тому, що війська РФ продовжать захоплювати нові території насамперед Донецької та Луганської областей.
Другий варіант - коли на полі бою жодна зі сторін не матиме переваги. В такому випадку розпочнеться позиційна війна, яка може тривати місяцями та навіть роками. За таких умов обидві сторони втратять велику кількість людей, а світ потерпатиме від економічних наслідків.
Що стосується третього варіанту, то його ЗМІ називає найменш ймовірним. Він полягає в тому, що Москва скорегує цілі цієї війни, яку продовжує називати "спецоперацією", та, оголосивши про виконання всіх поставлених завдань, спробує підготувати підґрунтя для завершення бойових дій.
У США переймаються й тим, що якщо російським військам вдасться закріпитися на окупованих територіях, то їх вони можуть використати як плацдарм для нападу на решту країни.
Що стосується безпосередньо Заходу, то там вважають, що позиції РФ на Донбасі кращі, ніж позиції України за рахунок кількісної переваги. І все ж після великих боїв росіяни можуть зіштовхнутися з нестачею живої сили. Експерти, наприклад, вже оцінюють наземні втрати РФ в третину особового складу. Окупантам буде важко без повної мобілізації, проте Владіміру Путіну ця ідея не подобається.
"Думаю, скоро настане момент, коли або одна, або друга сторона буде мати успіх. Або РФ дійде до Слов’янська і Краматорська, або українці їх там зупинять. А якщо українці зможуть тримати там оборону з таким співвіддношенням сил - це має значення", - коментує високопоставлений співрозмовник з НАТО.
12 червня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, що ЗСУ переходять у контрнаступ на певних напрямках. За його словами, наразі бойові дії тривають на 1105 км фронту, коли сумарно його ширина становить 2450 км.
Президент України Володимир Зеленський тим часом назвав найгарячіші точки на фронті: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, Слов'янськ.
Правду про війну читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з військовим аналітиком Агілом Рустамзаде для ZN.UA.