Заяви президента РФ Владіміра Путіна про те, що Україна нібито не виконала зобов’язання про передачу Росії закордонних активів Радянського Союзу – це маніпуляція фактами. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко в коментарі «Радіо Свобода».
«Розподіл радянського майна регулюється Договором про правонаступництво щодо зовнішнього державного боргу та активів СРСР від 1991 року. Відповідно до договору, частка нашої держави в загальній сумі боргу та активів СРСР складає 16,37%. У 1994 році Україна та Росія підписали так звану «угоду про нульовий варіант», відповідно до якої РФ зобов’язалася виплатити українську частку в зовнішньому державному боргу СРСР станом на 1 грудня 1991 року. Зі свого боку, Україна мала передати Росії свою частку в активах СРСР станом на 1 грудня 1991 року», – заявив Ніколенко.
Він додав, що Верховна Рада не змогла ратифікувати відповідну угоду через «ігнорування російською стороною» законних вимог надати дані про вартість українських активів, які мали б передаватися.
«Цей документ не набув чинності ні для України, ні для РФ. Відтак, вести мову про невиконання якихось зобов’язань без належного правового процесу видається необґрунтованим», – наголосили у МЗС.
Так, Путін виступив із неоднозначною заявою про те, що кілька республік колишнього СРСР, зокрема Україна, досі не передали Росії закордонну власність Радянського Союзу, що мали зробити в обмін на погашення Росією їхнього зовнішнього боргу.
Раніше Владімір Путін опублікував статтю «Про історичну єдність росіян та українців», що викликала широкий резонанс у світі. У Росії ж, за вказівкою міністра оборони Сергія Шойгу, стаття була включена як одна з обов'язкових тем для занять з військовослужбовцями з військово-політичної підготовки.
Детальніше про маніпуляції у статті Путіна, читайте в ексклюзивному матеріалі ZN.UA «Розбираючи статтю Путіна: Про банкрутство та страхи імперії. У чому помиляється господар Кремля». Свої оцінки прочитаному дає нинішній міністр оборони України Олексій Резніков.