Про це сьогодні пише екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі на сторінках видання The Foreign Policy. Він дивується, як так сталося, що ЄС і США виявилися неготовими мати справу з російською агресією, якщо сценарій вторгнення той же, що і в Грузії.
"Ми вже бачили цю гру Путіна раніше, яка полягає в тому, щоб піднімати ставки, сподіваючись, що Захід злякається зростання напруження. Навіть санкції США, ЄС і їхніх союзників не вказують на те, що Росія буде покарана за свою азартну гру", - пише Саакашвілі, нагадуючи, що в 2008 році Кремль так і не дочекався економічного покарання.
Захід досі посилає сигнали, які дозволяють Путіну маневрувати. Зокрема, Ангела Меркель хоч і приїхала в Київ висловити підтримку Україні, але все одно попросила президента Петра Порошенка не розбивати сили терористів на Сході України і шукати мирний вихід. А посадовці в її уряді закликали Київ погодитися на "федералізацію" і не нищити бойовиків, "щоб не розізлити Москву".
"В цей же час європейські лідери відмовляються говорити слово "вторгнення", навіть коли російські танки і колони бронетехніки перетнули кордон України, а половина бойовиків на українській території є солдатами армії Росії. Українська влада теж не спішать говорити про українсько-російську війну", - йдеться в статті.
Путін навіть до візиту в Мінськ готувався з військової позиції, посилено відправляючи колони бойовиків і зброї на Схід України. Це дозволило йому "зміцнити позиції і роль своїх маріонеток в конфлікті і почати говорити про російських так званих миротворців".
Він хоче добитися появи нового "замороженого" конфлікту, щоб дестабілізувати Україну за допомогою активізації діяльності бойовиків, газового шантажу і підривом крихкої української економіки.
"Путін знає, що Порошенко не в тому становищі, щоб збільшити свій тиск і добитися підтримки його "мирного плану" в Мінську. Тож Кремль продовжує діяти за старою схемою: звинувачує українців у не конструктивності, плануючи повномасштабний напад на Україну згодом. Все це ми вже бачити в Грузії після того, коли Захід відкинув неприйнятні умови Москви", - йдеться в статті.
На думку Саакашвілі, справді дієвий вихід із ситуації є дуже складним і дорогим.
"Треба стати твердо на боці України. Для цього ЄС повинен припинити зв'язувати руки Порошенку і підривати український моральний дух. Європа також повинна бути готова ввести нові більш жорсткі санкції проти Росії і забезпечити Київ фінансовою підтримкою", - пише екс-президент Грузії.
Він також зауважує, що всі вмовляння до дипломатії Путін сприйматиме, як прояв слабкості Заходу. Це лише підштовхне його до більш рішучих дій.
"Вагання не приборкають цього хижака", - йдеться в статті. Раніше видання Deutsche Welle писало, що бізнес Сергія Курченка процвітає в Німеччині, попри санкції.