У 2012 році правоохоронними органами Києва до суду направлено 111 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції і 98 протоколів про корупційні правопорушення. За результатами їхнього судового розгляду до кримінальної та адміністративної відповідальності притягнуто 185 корупціонерів.
Про це заявив прокурор Києва Микола Бескишкий, повідомила прес-служба столичної прокуратури в середу, 2 січня.
Прокурор перерахував «гучні» випадки корупційних дій за 2012 рік. Зокрема, Бескишкий нагадав про двох чиновників Мінагрополітіки і Держветфітослужби. Також згадав про «резонансні кримінальні справи» щодо посадових осіб Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України та Нацради телерадіомовлення: перший вимагав $11 млн за оренду та приватизацію нежитлової будівлі в центрі Києва, другий - отримав 40 тис. грн хабара і обіцяв посприяти у видачі однієї фірмі ліцензії провайдера програмної послуги.
- Генпрокуратура склала рейтинг областей за хабарами
При цьому Бескишкий підкреслив, що протидію корупції «визнано пріоритетним напрямом діяльності» всіх правоохоронних органів, які переорієнтувалися «на виявлення фактів корупції серед посадовців високого рівня».
Що стосується подальшої роботи, головний прокурор Києва заявив, що в сьогоднішніх умовах прокурори повинні «сконцентрувати свою увагу» на виявленні фактів корупції у найбільш актуальних для столиці сферах - бюджетних та земельних правовідносин. «І виявляти корупціонерів серед керівників органів державної влади та управління, перш за все, з контрольними повноваженнями у сфері господарської діяльності», - уточнив Бескишкий. !zn
Читайте також:
Transparency International оцінила рівень корупції в Україні: Ганьба для нації
Азаров «однозначно не вірить», що в Україні високий рівень корупції (ВІДЕО)
В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів
198 депутатів Верховної Ради причетні до корупції, 234 - злісні прогульники, - дослідження
Кожен «маленький українець» може ускладнити життя чиновникам-корупціонерам