Голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов намагається заблокувати ухвалення урядом Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, повідомляє голова ВО «Автомайдан» Катерина Бутко.
Програма пройшла процедуру погодження у різних державних органах і могла бути увалена на засіданні уряду 4 лютого, однак кілька днів тому Маслов розіслав 11 державним органам проєкт ДАП з проханням надати свої зауваження до тексту.
Депутат звернувся до Верховного і Конституційного судів України, Ради суддів, Міністерству юстиції, Державної судової адміністрації, Вищого антикорупційного суду, Центральної виборчої комісії та інших.
«Абсурдність цього запиту в наступному: всі ці органи вже розглядали проєкт ДАП і надавали свої зауваження, НАЗК проводило погодження з їх представниками та в результаті в тому чи іншому вигляді кожен з цих органів підтримав ДАП», - пише Бутко у блозі для «Української правди».
На її думку, метою запиту є спроба затягування часу, адже тепер кожен з 11 держорганів має офіційно відповісти на запит голови комітету про те, що вони вже надавали та погоджували свої зауваження.
Антикорупційна програма стане першим в історії України документом з чіткими кроками, які має зробити кожен з державних органів у боротьбі з корупцією. На її затвердженні наполягають європейські партнери та посли країн G7.
Бутко нагадує, що саме комітет під головуванням Маслова був профільним при розгляді закону про КСУ і рекомендував затвердити його у вигляді, який суперечив рекомендаціям Венеційської комісії.
«Однак у час, коли міжнародна підтримка – критично важлива для виживання нашої країни, блокування питання, до якого прикута увага партнерів – є очевидно не тільки програшною стратегією, але і прямою дискредитацією євроінтеграційних зусиль України», - додає вона.
Катерина Бутко закликала прем'єр-міністра Дениса Шмигаля не піддаватися на маніпуляції та ухвалити необхідний країні документ.
Про тиск у процесі підготовки Антикорупційної програми повідомляв і голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков під час зустрічі з послами країн G7 та Європейського Союзу.
Після 24 лютого питання боротьби з корупцією перестало бути таким нагальним, як торік. Держава відчайдушно боролася за саме своє існування, і на подолання цього виклику було спрямовано зусилля мільйонів українців. Чому сьогодні вже не можна забувати про посилену боротьбу з корупцією, читайте у статті аналітиків Transparency International Ukraine «Довіра і корупція під час повномасштабної війни».