Влада Литви збереже чинними введені проти Росії санкції до тих пір, поки Москва не виведе свої війська і не припинить окупацію українських територій, заявили в Міністерстві закордонних справ країни в День опору окупації Криму.
"Ми продовжимо послідовно проводити політику невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя і будемо прагнути зберігати санкції ЄС і інші міжнародні санкції проти Російської Федерації до тих пір, поки Росія не виведе свої збройні сили і не припинить незаконну окупацію частина території України", - йдеться в п'ятничному заяві МЗС Литви.
Литовські дипломати знову заявили про свою рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
"Ми рішуче засуджуємо військову агресію Росії проти України, яка почалася сім років тому і триває досі, а також незаконну анексію Криму і Севастополя, що є грубим порушенням міжнародного права. Сьогодні, враховуючи положення резолюції 68/262 Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ми настійно закликаємо Російську Федерацію поважати суверенітет і територіальну цілісність України", - додали в МЗС Литви.
Також зовнішньополітичне відомство закликало РФ припинити систематичне порушення прав людини та придушення основних свобод в незаконно включеному Криму, а також припинити репресії щодо правозахисників, журналістів, членів громадянського суспільства, особливо кримських татар, і скасувати заборону на діяльність Меджлісу - органу самоврядування кримських татар.
"Ми закликаємо звільнити всіх незаконно ув'язнених громадян України. Ми також закликаємо Російську Федерацію припинити мілітаризацію Кримського півострова і забезпечити безперешкодний і вільний прохід усіх судів через Керченську протоку в Азовське море і назад", - вказали в міністерстві.
У серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика щодо деокупації Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату щодо Донбасу.
Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він має відбутися в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію спроби анексії Криму Росією. Крім того, серед задач платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Голова МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.