З поваги до Зеленського: Гончарук пояснив свою згоду піти у відставку

Поділитися
З поваги до Зеленського: Гончарук пояснив свою згоду піти у відставку Гончарук написав заяву про відставку після зустрічі з Зеленським © Прес-служба Кабміну України
Ініціатором відставки Кабміну став президент, а не парламентська більшість.

Президент Володимир Зеленський незадовго до відставки уряду Олексія Гончарука повідомив тому про рішення змінити Кабмін. За словами експрем'єра, він погодився написати заяву про відставку "з поваги" до глави держави.

"У нас була одна розмова з президентом, вона відбувся в п'ятницю напередодні того тижня, коли ця відставка відбулася... Президент мені повідомив, що, мабуть, він схиляється до рішення, що уряд має піти у відставку. Ми про це тоді коротко поговорили", - розповів Гончарук в інтерв'ю "Українській правді" в неділю, 3 травня.

"Для мене було точно зрозуміло, це рішення було остаточним, і я його прийняв з поваги до президента", - додав експрем'єр.

Він також підтвердив, що незадовго до цього зустрічався з новопризначеним керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком в одному з ресторанів Києва. За словами Гончарука, це була "вже не перша" робоча зустріч, у ході якої співрозмовники "обмінювались думками з приводу того, що відбувається".

На питання про зв'язок між відставкою Кабміну і зміною керівництва "Центренерго", що зачепила інтереси олігарха Ігоря Коломойського, Гончарук відповів наступне: "Я б не звужував це до рішення по якійсь одній компанії, таких компаній було багато. Кожне з цих рішень било по багатьох групах впливу".

4 березня Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука, проголосувала за призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром і затвердила новий склад уряду. Підставою для відставки прем'єра стало написану ним заяву.

Кандидатуру нового прем'єра підтримали 242 члена фракції "Слуги народу", 18 депутатів з групи "За майбутнє" і 17 з групи "Довіра", а також 14 позафракційних парламентаріїв. "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Голос" і "Опозиційна платформа – За життя" голосували проти, утрималися або не голосували взагалі.

Крім прем'єра, до складу Кабміну увійшли 15 міністрів. При цьому залишився несформованим практично весь економічний блок нового уряду. Вакантними залишаються посади віце-прем'єра з питань оборони, міністра освіти і міністра культури. Від роботи в Кабміні відмовилися Тимофій Милованов, Ганна Новосад, Володимир Бородянський і Олег Коростельов.

Про другий уряд Зеленського і нового прем'єра читайте в статті Юлії Самаєвої для ZN.UA "Як прошмигнути в прем'єри".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі