Про це він сказав під час інтерв'ю іспанському виданню El Mundo. Він нагадав про високу ціну, яку Україні довелося заплатити за бажання самостійно вирішувати своє майбутнє і свій зовнішньополітичний курс.
"В мене є глибоке відчуття, що нас зрадили. Я особисто розчарований", - сказав Ющенко.
"Я пам'ятаю, як в 1994 році США гарантували нам територіальну цілісність і суверенітет в обмін на відмові від нашого ядерного потенціалу", - додав він.
За словами Ющенка, 21 рік тому Україна була третьою найбільшою в світі ядерною державою. І вона відмовилася від цього статусу, тому що Росія, США, Франція, Китай і Великобританії дали "чіткі гарантії" суверенітету.
"Вони підтвердили "своє зобов'язання запобігти загрозі або застосуванню зброї проти територіальної цілісності, суверенітету і політичної незалежності України і жодна з цих країн не буде використовувати зброю проти України". То чого ще треба? Хіба це не означає, що Франція, Китай, США і Великобританія були зобов'язані допомогти нам, коли почалася криза? Для політиків меморандуми і угоди – це як Біблія. Тому я вкрай розчарований тим, що світ має таку коротку пам'ять", - сказав Ющенко, процитувавши "Будапештський меморандум".
Він також додав, що Росія не загрожує Європі, а вже почала роботу над її дестабілізацією, в той час, як ЄС все тяжче дотримуватися консолідованої позиції щодо агресивного Кремля.
"Коли Москва вторгнеться в ці країни, які становлять ядро Європи, їй не будуть потрібні військові дії. Є багато способів дестабілізувати обстановку і ослабити Європу. Прецедент вже був. Кілька місяців тому в Латвії говорили про Латгальську народну республіку. Це ж може статися і в Польщі", - переконаний Ющенко.
На його думку, тяжкі переговори ЄС і Греції, які тривають зараз, - це теж інструмент в руках Путіна для дестабілізації Європи. Раніше екс-президент вже звинувачував Захід і не розумінні того, що відбувається в Донбасі. При цьому Ющенко порівняв Україну з настирливою мухою, від якої починають відмахуватися в Європі.
"Українське питання набридає світу. Ми вже навіть не на другі і треті не на порядку денному - від України починають відбиватися, як від настирливої мухи. І світ, і держави мають свої пріоритети і проблеми. Українське питання стає буденним, і на нього вже немає такої реакції, як була", - сказа він.
У свою чергу на Заході, зокрема в США, ще в лютому закликали українську владу не повторювати помилок Ющенка і Тимошенко. Про це говорив американський посол в Україні Джефрі Пайєтт.