Юристи Порошенка запевняють, що бізнес президента переданий у "сліпий траст"

Поділитися
Юристи Порошенка запевняють, що бізнес президента переданий у У Порошенка пообіцяли, що він внесе всі свої офшорні фірми до електронної декларації
Глава держави не задекларував офшорну компанію, так як при її створенні була допущена технічна помилка.

Договір про передачу бізнес-активів президента України Петра Порошенка у "сліпий траст" (blind trust) був підписаний 14 січня 2015 року. Угода не може бути розірвана, поки Порошенко є главою держави.

Про це керуючий директор інвесткомпанії ICU, фінансовий радник президента Макар Пасенюк і старший радник юридичної фірми "Авеллум", юридичний радник глави держави Вадим Медведєв повідомили журналістам у Києві в понеділок, 4 квітня.

"У цьому договорі чітко передбачено, що траст є безвідкличним, тобто ця компанія не може самовільно його скасувати. І друге – там передбачено, що траст сформований на стандарті "сліпого трасту": тобто, вигодонабувачі трасту не мають права одержувати від управителя будь-яких осіб, пов'язаних із трастом, інформацію про активи цього трасту і про те, що в ньому відбувається", – пояснив Медведєв.

Юридичний радник глави держави додав, що договір не може бути розірваний, поки Порошенко є президентом України.

За словами радників Порошенко, вони поки що не можуть озвучити більш детальну інформацію щодо умов угоди.

Пасенюк, в свою чергу, спрогнозував, що найближчим часом інформація про професійного управителя буде офіційно оприлюднена.

Читайте також: Transparency International запропонувала заборонити офшори

Коментуючи відсутність у декларації Порошенка інформації про створення Prime Asset Partners Limited (BVI), Медведєв пояснив, що компанія спочатку помилково була створена з номінальною вартістю акції 1 долар США

"На жаль, це було технічною помилкою, тому що для існування структури не планувалося ніяких безпосередніх виплат для акціонера. Наступного дня після створення помилку було виправлено, і акції були перевипущені без номінальної вартості", – пояснив юридичний радник і продемонстрував відповідний сертифікат. Медведєв пояснив, що в такому випадку відсутня необхідність отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку України, так як капітал з країни не виводиться.

Медведєв і Пасенюк підкреслили, що вони у своїх відповідях попереджали журналістів-розслідувачів про те, що ті не володіють повною інформацією про компанії Порошенка, зареєстровані в офшорних юрисдикціях.

Юридичний радник президента нагадав, що згідно з рішенням Конституційного суду, наявність компанії у власності у державного службовця не є підприємницькою діяльністю, однак законодавство про корупцію для усунення конфлікту інтересів передбачає передачу її в управління. Цей крок Порошенка давно здійснив, об'єднавши свої активи в корпоративному інвестфонді "Прайм Ессетс Кепітал", якою управляє українська компанія "Ф'южн Капітал Партнерз".

У разі зняття виплати "Рошеном" дивідендів та зняття валютних обмежень ці кошти і після набрання чинності трастового договору будуть надходити у фонд "Прайм Ессетс Кепітал" з відповідним оподаткуванням.

Крім того, Медведєв і Пасенюк запевнили, що у відповідності до нового закону про електронне декларування вся ця інформація про активи Порошенко, в тому числі про його офшорні компанії, буде належним чином заявлена.

Читайте також: Порошенко прокоментував скандал з панамськими офшорами

3

квітня Центр досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Зокрема, у матеріалах йдеться, що президент України Петро Порошенко у 2014 році створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

У Національному антикорупційному бюро України вже заявили, що за законом не можуть починати досудове розслідування щодо чинного президента.

ГПУ не знайшла складу злочину в матеріалах журналістського розслідування щодо офшорних фірм Порошенко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі