Посол США в Україні Марі Йованович запевнила, що Сполучені Штати й надалы надаватимуть підтримку Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
"Ми пишаємося тим, що надали підтримку створенню цих антикорупційних органів і продовжимо допомагати їм", - заявила американський дипломат в інтерв'ю виданню LIGA.net, опублікованому в понеділок, 4 грудня.
Йованович позитивно оцінила результати роботи антикорупційних органів, а також нагадала про необхідність створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду.
"Вони багато чого досягли. Але зараз близько 100 справ, які вони розслідували, практично загальмовані на судовому рівні. Це вказує на необхідність заснувати незалежний Антикорупційний суд, який вже по суті справи має вирішувати, чи дійсно доведена провина, і в такому випадку людина відправляється до в'язниці, або навпаки, має бути звільнена", - підкреслила посол.
Вона також висловила сподівання, що закон про антикорупційні суди буде прийнятий Верховною Радою в грудні поточного року.
"Про це ми чули і від президента Петра Порошенка, і від впливових політиків в Раді. Венеціанська комісія надала дуже цінні поради, дорожню карту руху в цьому напрямку. І я вважаю, що треба її дотримуватися", - зазначила Йованович.
Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.
Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".
Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.
Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.
ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.