В Європейському союзі закликають владу України приступити до визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) наступного року. Про це заявив у Києві голова представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі на форумі транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарії за глобальні дії".
За його словами, якщо не зробити цього в 2019 році, то "потім вже буде пізно".
"Ми закликаємо до швидкого прогресу у підготовці ратифікації Римського статуту МКС та внесення змін до судової системи, які для цього потрібні... Якщо ми не зробимо це в 2019 році, потім буде пізно. Тому давайте будемо дуже обережні і зробимо це наступного року", - сказав Мінгареллі.
Він також зазначив, що раніше українська сторона вже передала до Міжнародного кримінального суду документи щодо тих злочинів, які були вчинені на її території, тепер необхідно зробити наступний крок – ратифікувати Римський статут.
За словами Мінгареллі, це необхідно зробити найближчим часом, тому що злочини, які вчиняються на території України у зв'язку з війною, є юрисдикцією МКС. До того ж зобов'язання ратифікувати статут закріплено в Угоді про асоціацію між Україною і Євросоюзом, додав глава представництва.
Віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, президент мережі "Парламентарії за глобальні дії" Маргарета Седерфельт констатувала, що у 2002 році в Канаді його ввели в дію, й на даний час 123 країни є підписантами та ратифікували цей документ.
Відповідно до Конституції України в редакції від 2016 року держава може визнати юрисдикцію МКС на умовах, визначених Римським статутом. Ця норма набирає чинності 30 червня 2019 року.
В інтерв'ю DT.UA екс-суддя Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ) Володимир Василенко заявив про те, що в умовах триваючої збройної агресії РФ проти України важлива та потрібна якнайшвидша ратифікація Римського статуту МКС українським парламентом, його нератифікація - удар по іміджу країни.
Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".