Євросоюз чекає від України на "приємний сюрприз" у справі Тимошенко

Поділитися
Євросоюз чекає від України на Юлія Тимошенко
Євросоюз очікує, що час, який залишився до саміту, Україна використовує максимально ефективно, щоб провести судову реформу, змінити виборче законодавство і вирішити ще одне питання, найбільш політичне, - стосовно Юлії Тимошенко.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що Україна не використала оптимально час для виконання низки вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, але зазначає, що для цього є ще трохи часу.

"Моя оцінка минулих місяців - час не було використано повною мірою, з урахуванням того, на що чекали від України, що мало бути зроблено для підписання Угоди про асоціацію", - заявив він в інтерв'ю журналу "Корреспондент", фрагменти якого публікуються на сайті видання у п'ятницю, 30 серпня.

За словами дипломата, парламентські вибори у жовтні 2012 року дозволили сформувати більшість, яка підтримує підписання Угоди і проєвропейську стратегію розвитку України в цілому. "Але якщо б мені потрібно було перерахувати всі офіційні дії, всі законодавчі досягнення і інституційні зміни, що відбулися за цей період, то їх виявилося менше, ніж я очікував, коли починав працювати", - зазначив він.

У той же час він зазначив, що залишається оптимістом. "У вас ще є трохи часу. Потрібно використовувати його максимально ефективно, щоб провести судову реформу, змінити виборче законодавство і вирішити ще одне питання, найбільш політичне, - щодо долі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - заявив дипломат.

Він підкреслив, що амністія екс-голови МВС Юрія Луценка дала надію, що "ми на правильному шляху".

"Я сподіваюся, що незабаром ми отримаємо такий самий приємний сюрприз щодо Тимошенко. Діалог між представниками ЄС і українським президентом, українським урядом все ще триває. Україну незабаром удвадцяте відвідають два уповноважених Європарламенту - і це демонструє інтенсивність нашого діалогу", - зазначив Томбінський.

Відповідаючи на питання про те, чому Київ ніколи не чув ультимативних вимог від представників ЄС, він зауважив: "Це, напевно, показова відмінність між різними партнерами України. Вибір, який пропонує ЄС, - це вільний вибір. Ми не можемо і не хочемо нав'язувати його Україні. Одні з ключових слів у європейському словнику - суверенність і зобов'язання. Якщо ви хочете сісти на цей корабель, ви повинні взяти на себе частину відповідальності за нього. Нав'язування вибору, диктування чого-небудь - це ви можете почути з інших джерел, не з європейської сторони".

При цьому дипломат не уточнив, говорить він про Росію або про когось іншого: "Це вам вирішувати. Я залишу своє твердження багатозначним".

Саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі, відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ. !zn

Читайте також:

Янукович пообіцяв обирати ЄС або Митний союз на референдумі

Рибак запевнив, що Рада прийме всі закони, необхідні для асоціації з ЄС

Євросоюз побачив "перший попереджувальний постріл" Росії у суперечці з Україною

Доповідь за результатами роботи місії Кокса-Кваснєвського очікується у кінці вересня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі