Європарламент закликає до негайного початку роботи посередницької місії ЄС на "найвищому політичному рівні" для надання допомоги у пошуку політичного вирішення кризової ситуації в Україні.
Відповідну резолюцію ухвалив Європейський парламент у Страсбурзі під час пленарного засідання у четвер, 12 грудня. Офіційна назва резолюції - "Про результати Вільнюського саміту і майбутнє Східного партнерства, зокрема, щодо України".
"(ЄП) закликає до негайного початку нової повноцінної посередницької місії ЄС на найвищому політичному рівні, щоб досягти і допомогти у проведенні круглого столу між урядом, демократичною опозицією і громадянським суспільством та забезпечити мирне вирішення нинішньої кризи", - йдеться у резолюції.
Окрім того, Європарламент висловлює повну солідарність з демонстрантами за європейське майбутнє і закликає українську владу повною мірою шанувати громадянські права і фундаментальні свободи зборів та мирних акцій протесту".
"(ЄП) рішуче засуджує використання грубої сили проти мирних демонстрацій і підкреслює необхідність швидкого, ефективного та незалежного розслідування і покарання осіб, визнаних винними; закликає до негайного і безумовного звільнення мирних демонстрантів, заарештованих останніми днями", - йдеться в резолюції.
Окрім того, тут також вказують і на міжнародні зобов'язання України.
"(ЄП) підкреслює, що такі заходи явно суперечать основоположним принципам свободи зборів та вираження поглядів і, отже, порушують універсальні європейські цінності", - сказано в резолюції. У зв'язку з цим ЄП нагадав і про те, що Україна є чинною головою в ОБСЄ і повинна захищати ці цінності.
Також Європарламент висловлює жаль з приводу "жорстоких подій, які відбулися в ніч на 9 грудня 2013 року, коли сили безпеки штурмували офіси опозиційних партій і незалежних ЗМІ та переслідували демонстрантів". "(ЄП) вважає, що ці події можуть призвести до подальшої ескалації і без того напруженої ситуації", - йдеться в резолюції.
У резолюції також міститься положення "настійно закликати українську владу взяти участь у переговорах з протестувальниками, щоб уникнути ескалації насильства і дестабілізації в країні, і закликати всі політичні партії гарантувати проведення законної, спокійної парламентської дискусії щодо економічної та політичної ситуації і перспектив майбутньої інтеграції з ЄС".
"(ЄП) Нагадує, що в будь-якому демократичному суспільстві може бути проведено нові вибори, коли необхідно поновити народну законність", - закладено у резолюції вказівку на можливість проведення в Україні нових виборів.
У зв'язку з цим ЄП нагадує, що все ще залишаються відкритими кілька каналів комунікації, в тому числі і місія Європарламенту у складі екс-президентів Пета Коса та Олександра Кваснєвського".
"Тому (ЄП) повторює, що стурбованості з боку української влади, якою було виправдано прийнято в останню хвилину рішення про зупинення (підготовки до підписання Угоди про асоціацію - ред.), мали пролунати раніше для того, щоб дати їм можливість вирішувати це питання", - дає зрозуміти свою розчарованість діями української влади Європейський парламент. !zn
Читайте також:
У Європарламенті заговорили про санкції до українських чиновників і олігархів