Європарламент вирішить долю асоціації з Україною 15 жовтня - після звіту місії про справу Тимошенко

Поділитися
Європарламент вирішить долю асоціації з Україною 15 жовтня - після звіту місії про справу Тимошенко © Agencja Gazeta
Якщо Моніторингова місія Кокса - Кванєвского не дасть позитивного звіту 15 жовтня в Європарламенті, в України в питанні про підписання угоди про асоціацію "буде проблема".

Європарламент буде приймати рішення про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС після заслуховування доповіді спостережної місії Кокса-Кваснєвського.

Про це заявив голова комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок під час 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі "Україна і світ в епоху змін: фактори успіху" в суботу, 21 вересня.

"Ми сказали з самого початку - ми повинні до підписання виконати всі вимоги. Одне питання - вибіркове судочинство у випадку з Юлією Тимошенко. Якщо пан Кокс і пан Кваснєвський не зможуть позитивно відзвітувати 15 жовтня в Європарламенті, тоді буде у нас проблема", - сказав Брок, якого цитує прес-служба Юлії Тимошенко.

На його думку, є можливості і час для вирішення справи Ю.Тимошенко. "Ще може бути рішення, яке допоможе підписати вільнюському угоду", - вважає євродепутат.

Напередодні міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле і Брок після зустрічі з президентом України Віктором Януковичем оприлюднили спільну заяву, в якій підкреслили необхідність досягнення прогресу у вирішенні справи Ю.Тимошенко до саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

"Ми підкреслили особливу важливість прогресу у виборчому законодавстві, законодавстві щодо Генеральної прокуратури і щодо справи Юлії Тимошенко", - йдеться в заяві.

- Януковичу офіційно оголосили про необхідність вирішити справу Тимошенко для асоціації з ЄС

П.Кокс та А.Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту в судових процесах над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідні домовленості були досягнуті між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.

Пізніше їх мандат був розширений: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка.

18 квітня 2013 року доповідь місії обговорювалася в Страсбурзі в рамках засідання Конференції президентів Європейського парламенту. Як повідомив президент ЄП Мартін Шульц, за підсумками дискусії було прийнято рішення про продовження місії до вересня цього року.

П.Кокс на зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим 21 вересня припустив, що робота моніторингової місії Європарламенту може бути продовжена. !zn


Читайте також:

Президенти Литви та України посперечалися через вартість газу і Тимошенко

Євросоюз поставив асоціацію з Україною в залежність від звільнення Тимошенко

Єврокомісар Фюле нагадав Україні про проблему виборчого правосуддя

Янукович вважає, що звільнення Тимошенко залежить від неї самої

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі