Європейський парламент позитивно оцінив перші кроки Грузії, Молдови та України у виконанні угод про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС.
Про це йдеться в резолюції Європарламенту, прийнятій сьогодні в четвер, 21 січня.
Депутати відзначили як хороший приклад для регіону діє з квітня 2014 року безвізовий режим для громадян Молдови і висловили сподівання, що такий режим без зволікання буде надано Грузії та Україні.
"Європарламент позитивно оцінює зусилля українського керівництва у виконанні плану дій з візової лібералізації і вітає з оприлюдненням остаточного позитивного доповіді щодо прогресу в імплементації цього плану", - йдеться в резолюції.
Депутати висловили надію, що українське керівництво виконає в першому кварталі 2016 року всі зобов'язання щодо боротьби з корупцією, а Рада ЄС і країни-члени якомога швидше продовжать процедуру надання Україні і Грузії безвізового режиму.
Європарламент зазначає, що успіх Грузії, Молдови і України у наближенні до стандартів ЄС "залежить від багатьох факторів, в тому числі ... від конкретного планування реформ та належного використання міжнародної фінансової та технічної підтримки".
Остаточне виділення фіндопомоги "обумовлено конкретними кроками на шляху реформ", відзначають депутати.
Підкреслюється, що виділені кошти "повинні витрачатися належним чином". Вказується на необхідність для керівництва кожної з країн "постійно прагнути просувати і виконувати структурні реформи".
Також, ЄП засуджує "дії Росії, спрямовані на те, щоб підірвати або саботувати взятий трьома країнами проєвропейський курс, закликає поліпшити політику стратегічної комунікації ЄС та її виконання у країнах Східного сусідства, поряд з діяльністю спеціальної групи ЄС "East StratCom".
У резолюції наголошується, що, незважаючи на негативні економічні тенденції в регіоні, в перші 12 місяців реалізації угод про вільну торгівлю, мало місце зростання експорту з Грузії і Молдови в ЄС на 15% і 62% відповідно.
ЄП очікує таких же позитивних тенденцій у торгівлі України з ЄС.
В документі зазначено окремо по кожній з трьох країн недоліки у виконанні угод про асоціацію. Вони стосуються політичної нестабільності, високого рівня корупції, повільність реформ судової системи та державного управління, низького рівня свободи і плюралізму ЗМІ.
Нагадаємо, Європейська комісія 18 грудня схвалила останній звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. Безвізовий звіт Єврокомісії не містить ніяких додаткових умов або критеріїв скасування віз для українців.
У листопаді міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року.