Європарламент підтримав керівництво України в його діях щодо захисту країни

Поділитися
Європарламент підтримав керівництво України в його діях щодо захисту країни Європарламент підтримав керівництво України в його діях щодо захисту країни © mjayit.blogspot.com
Європарламент попередив Росію щодо можливого використання як приводу "для початку повномасштабного військового вторгнення реалізацію Україною законного права захищати свою територіальну цілісність".

Європейський парламент підтримує українське керівництво у реалізації його права на відновлення влади та самооборону, застерігає Росію від вторгнення під приводом ескалації ситуації, створеної проросійськими збройними сепаратистами.

Про це йдеться у відповідній резолюції ЄП, проголосованій у четвер у Страсбурзі під час пленарного засідання.

"(ЄП) висловлює свою повну підтримку і солідарність з урядом України, яка прагне відновити владу в окупованих містах, вітає стриманість і розміреність, з якими український уряд досі справляється з поточною фазою кризи, і нагадує, що українська влада має повне право використовувати всі необхідні засоби, включаючи право на самооборону, що передбачено статтею 51 Статуту ООН", - сказано в резолюції.

У зв'язку з цим Європарламент попередив Росію щодо можливого використання як привід для початку повномасштабного військового вторгнення реалізацію Україною законного права захищати свою територіальну цілісність".

Окрім того, ЄП "рішуче засуджує дестабілізацію і провокації у східних і південних регіонах України та відкидає будь-яку підготовку до незаконних, як "кримський", референдумів".

"(ЄП) попереджає, що наростання дестабілізації і саботажу, викликаних проросійськими озброєними, навченими і добре скоординованими сепаратистами на чолі з російськими силами спеціального призначення, можуть бути використані як помилковий привід для російського військового втручання, запобігання президентським виборам і введення федералізації для поділу України", - йдеться в резолюції.

У той же час ЄП заявив про свою рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності України та усіх країн Східного партнерства.

"(ЄП) розглядає російські акти агресії як грубе порушення міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань, що випливають зі Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, Статуту Ради Європи і Будапештського меморандуму 1994 року "Про гарантії безпеки", а також двосторонніх зобов'язань, що випливають з двостороннього договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 1997 року", - нагадав ЄП.

Окрім того, ЄП підкреслює, що останнім часом в Україні не було зареєстровано "жодних нападів, залякувань або будь-якої іншої дискримінації щодо етнічних росіян або російських громадян, що підтверджують міжнародні спостерігачі, такі як ООН, ОБСЄ і Ради Європи".

Європарламент закликає, крім того, провести всебічний моніторинг виборів поглибленою місією зі спостереження за виборами від бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), а також парламенту та ЄС; закликає до проведення згідно з міжнародними стандартами 25 травня президентських виборів; відкидає зовнішній тиск, що має на меті затримати ці вибори;

Говорячи про внутрішньополітичну ситуацію в Україні, ЄП привітав намір українського уряду провести дострокові парламентські вибори.

"(ЄП) вітає, у принципі, ідею проведення загальнонародного референдуму щодо майбутнього статусу і територіального устрою України, як це запропоновано в.о. президента Олександром Турчиновим в його телевізійному зверненні від 14 квітня 2014 року", - йдеться в резолюції.

Окрім того, ЄП також привітав нещодавнє рішення українського парламенту, що закликає до негайного роззброєння всіх незаконних "сил самооборони" і чекає його реалізації.

Торкаючись міжнародного аспекту, ЄП привітав готовність Ради ЄС надати Україні допомогу в сфері "реформи цивільного сектора безпеки, допомогти міліції у сфері верховенства права, а також розглянути всі варіанти, включаючи можливу місію спільної політики безпеки і оборони, а також можливість моніторингової місії ЄС".

Також ЄП привітав підписання політичного розділу Угоди про асоціацію та подальше прийняття односторонніх заходів в області торгівлі і закликав до якомога швидшого підписання Угоди про асоціацію та глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі у повному обсязі до закінчення односторонніх торгових заходів.

"(ЄП) закликає Раду доручити Комісії невідкладно прискорити лібералізацію візового режиму з Україною для просування вперед на шляху запровадження безвізового режиму, наслідуючи приклад Молдови і закликає, в той же час, негайно ввести тимчасову, дуже просту, недорогу процедуру видачі віз в ЄС", - впевнені в ЄП.

Одночасно з цим ЄП привітав оголошені урядом України амбітні економічні та соціальні реформи і підкреслив їхнє важливе значення для якнайшвидшої реалізації в цілях стабілізації і подолання критичної фінансової ситуації в країні.

"(ЄП) вітає рішення міжнародних фінансових інституцій та ЄС надати Україні суттєву короткострокову і довгострокову фінансову допомогу та нагадує про необхідність організації міжнародної донорської конференції, яка повинна бути скликана Комісією якомога швидше", - переконані в Європарламенті.

Разом з тим, ЄП підтримав обумовлені ЄС умови щодо проведення необхідних структурних реформ, які допоможуть створити більш сприятливі умови для сталого економічного зростання, поліпшити управління державними фінансами, розвинути мережу соціальної безпеки і вести боротьбу з корупцією. ЄП також закликав до прозорості у витрачанні коштів ЄС та ефективного моніторингу з боку Комісії.

ЄП також висловився щодо політичних реформ, зокрема, конституційної, яка, на його думку, має стати предметом широкого, поглибленого обговорення між всіма верствами українського суспільства.

"(ЄП) схвалює бажання уряду України виконувати зобов'язання для забезпечення представницького характеру урядових структур з урахуванням регіонального різноманіття і в цілях забезпечення повного захисту прав осіб, які належать до національних меншин, привести анти-дискримінаційне законодавство країни у відповідність до стандартів ЄС, а також розслідувати всі випадки порушення прав людини і акти насильства і боротися з екстремізмом", - підкреслюється в резолюції.

ЄП також привітав рішення Європейської Комісії створити групу підтримки України, яка буде працювати над реалізацією "європейського порядку денного реформ".

Окрім того, ЄП висловив підтримку зусиль українського уряду, який працює у тісній співпраці з ОБСЄ та Радою Європи, для забезпечення належної поваги законних прав російськомовного населення та інших культурних, національних і лінгвістичних меншин відповідно до положень Європейської хартії регіональних мов і мов меншин та Рамкової Конвенції про захист національних меншин.

Разом з тим, ЄП знову заявив про необхідність створити незалежну комісію з розслідування розстрілів у Києві і трагічних подій на Майдані з "включенням сильної міжнародної складової і під керівництвом міжнародної консультативної групи Ради Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі