Міжфракційне депутатське об'єднання "Єврооптимісти" розцінює обіцянки генпрокурора Юрія Луценко притягнути до кримінальної відповідальності народних депутатів, які нібито перешкоджали затримання лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі, як погрози на адресу опозиційних політиків та зловживання повноваженнями.
"Луценко під час виступу під куполом Верховної Ради погрожував кримінальною відповідальністю "єврооптимістам" Світлані Заліщук, Сергієві Лещенку, Ігореві Луценку та Мустафі Найєму... Ми, члени МФО "Єврооптимісти", вважаємо, що всі ці заяви про відкриття кримінального провадження – це не що інше, як зловживання повноваженнями і цинічне залякування депутатів, які відкрито виступають із критикою нинішньої влади", - сказано в заяві об'єднання, поширеній увечері у вівторок, 5 грудня.
Депутати стверджують, що, будучи свідками невдалої спроби затримання Саакашвілі не вчиняли жодних правопорушень.
"Депутати своєю участю гарантували, що проти мирних активістів не будуть застосовані насильницькі дії представниками правоохоронних органів", - запевнили у міжфракційному об'єднанні.
Під час виступу у Верховній Раді 5 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вісім народних депутатів перешкоджали затриманню лідера "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі. За словами керівника ГПУ, депутати Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук ("Блок Петра Порошенко"), Ігор Луценко ("Батьківщина"), Юрій Дерев'янко, Юрій Левченко, Віктор Чумак і Олег Петренко (позафракційні) стали фігурантами кримінальної виробництва, але підозри в їх відношенні ще не складені.
Пізніше фракція БПП закликала Лещенка, Найєма та Заліщук "покаятися" за підтримку Саакашвілі.
У вівторок, 5 грудня, до екс-голови Одеської ОДА, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі затримали на даху будинку на вулиці Костьольній в Києві. Йому вручили підозра про сприяння повалення державної влади.
У вівторок, 5 грудня, до екс-голови Одеської ОДА, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі затримали на даху будинку на вулиці Костьольній в Києві. Йому вручили підозру про сприяння повалення державної влади.
Прихильники Саакашвілі заблокували автомобіль із ним на вулиці Трьохсвятительській. Пізніше вони зламали двері в мікроавтобусі й звільнили політика. Після цього Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук.
Як заявив генпрокурор Юрій Луценко, Міхеіл Саакашвілі вступив у змову з Сергієм Курченком і за його гроші організовував ряд акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні. Зокрема, мова йде про не менш 0,5 мільйона доларів США.
Сергій Курченко, якого також називали "фінансистом сім'ї" Віктора Януковича, втік з країни після Революції Гідності. Однак, його бізнес все ще функціонує на території України. Зокрема, з ним пов'язують медіа-групи UMH і компанію "Перспектива трейдгрупп". Остання займається імпортом російської нафти в Україні. У березні суд у Харкові у вироку вказав його в якості члена злочинного угруповання" екс-президента Віктора Януковича.