Представництво Європейського союзу повідомило українській владі, а також комісії з відбору кандидатів на посаду антикорупційного прокурора, про те, що ЄС втратив довіру до процесу створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і поки утримується від його фінансування, про це стало відомо під час засідання конкурсної комісії в четвер, 5 листопада, повідомляє Європейська правда.
У ході заходу голова комісії Катерина Левченко прочитала лист, який прийшов від представництва. "ЄС готовий і надалі підтримувати зусилля України у боротьбі з корупцією, оскільки це залишається ключовим пріоритетом порядку денного співробітництва України і ЄС", - йдеться в документі.
Як наголошується, створення незалежної антикорупційної прокуратури – одне з ключових вимог для встановлення безвізового режиму поїздок для громадян ЄС, а також надання значної допомоги ЄС Україні. "Але довіра до кінцевого результату цієї процедури залежить від цілісності і від того, чи заслуговують довіри всі кроки, які ведуть до такого результату. Тому ми дуже сподіваємося, що наша стурбованість з приводу деяких осіб, які будуть брати участь у виборі (кандидатів), знайде необхідну реакцію, що дозволить завершити технічну частину відбору за допомогою Євросоюзу", - йдеться в повідомленні.
Катерина Левченко зазначила, що компанія Hey Group, яка проводила тестування для осіб, які претендували на прокурорські посади, відмовляється проводити тестування без фінансування, а ЄС не перераховує їй гроші.
Тому комісія вирішила відкласти початок тестування і погодилася, що це становить загрозу для запланованих термінів обрання антикорупційного прокурора.
Повідомлялося, що "Transparency International Україна" звинуватила Шокіна в провалі боротьби з корупцією. "З очевидним погодженням з вищим керівництвом країни генеральний прокурор Віктор Шокін намагається максимально зробити залежною Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру", - говорять експерти "Transparency International Україна". Експерти підкреслювали, що Шокін делегував в комісію по формуванню прокуратури Юрія Севрука, Юрія Грищенка, Романа Балита та Миколи Садового. Як наголошується, всі ці особи в часи режиму екс-президента Віктора Януковича довгий час працювали на високих посадах в органах прокуратури.
Раніше повідомлялося, що генпрокурор України Віктор Шокін відмовляється виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, навіть ті, які особисто чув від посла ЄС в Україні Яна Томбінського, що зриває введення безвізового режиму для України з Євросоюзом. Більше того, Шокін пригрозив почати перевірку МЗС "за дискредитацію органів державної влади" перед ЄС.
30 жовтня Міністерстві закордонних справ підтвердили цю інформацію.
Раніше Посол ЄС в Україні Ян Томбінський написав лист в МЗС України, в якому закликав замінити так звану "четвірку Шокіна", яка повинна вибрати кандидатури на адміністративні посади в Спеціальній антикорупційній прокуратурі.
ГПУ на чолі з Віктором Шокіним знаходиться в безпосередній сфері впливу президента України Петра Порошенка, який неодноразово обіцяв українцям безвізовий режим у найближчому майбутньому.