Україна багато втратила, відмовившись укладати з Євросоюзом угоду про асоціацію. Про це заявила верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.
Водночас вона підкреслила, що Євросоюз "зберігає прихильність до народу України, який отримав найбільшу вигоду від договору у вигляді більшої свободи і кращого добробуту".
Вона зазначила, що, підписавши "найбільш амбіційний договір, який ЄС коли-небудь пропонував країні-партнеру", Україна могла б закріпитися на проведеному нею курсі реформ.
Укладення угоди про асоціацію стало б також "чітким сигналом інвесторам у всьому світі і міжнародним фінансовим організаціям про те, що Україна серйозно налаштована на модернізацію".
"Україна могла б продемонструвати, що вона є надійним партнером на міжнародних ринках", - резюмувала Ештон.
Зі свого боку діючий голова ЄС Даля Грібаускайте в інтерв'ю агентству AFP попередила, що нині настає пауза у відносинах між Євросоюзом та Україною і це може тривати дуже довго.
Тим часом глава МЗС ФРН Гідо Вестервелле зазначив, що Євросоюз зробив Україні масштабну пропозицію, однак приймати її чи ні - справа Києва, а не ЄС.
Комісар із питань розширення ЄС Штефан Фюле скасував запланований візит до Києва.
Раніше повідомлялося про те, що український уряд призупинив процес підготовки до укладення асоціації між Україною та ЄС.
Як наголошується у розпорядженні, призупинення потрібне для "більш детального вивчення і опрацювання комплексу заходів, які необхідно здійснити для відновлення втрачених обсягів виробництва і напрямків торговельно-економічних відносин із Російською Федерацією".
Український уряд має намір "запропонувати Європейському Союзу і Російській Федерації створити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва".
У Кремлі вже заявили про готовність до тристоронніх переговорів з Україною та ЄС у торговельно-економічній тематиці. !zn
Читайте також:
Євросоюз розчарований рішенням України призупинити євроінтеграцію
Янукович пояснив призупинення євроінтеграції тимчасовими труднощами
Опозиція визнала припинення євроінтеграції підставою для імпічменту президента і відставки Кабміну