Міністри закордонних справ в Ризі на тлі дискусій про стратегії, яку потрібно прийняти проти Москви, не дійшли згоди в питанні жорстких економічних санкцій проти Росії, термін дії яких закінчується в липні. За це пише французька газета Liberation.
"Є нестійке поліпшення ситуації", - сказав глава МЗС Франції Лоран Фабіус.
"Але ми ще не в фазі стійкого припинення вогню", - зазначив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер.
На тлі цих розмов у Ризі постало питання, як бути з санкціями, які забороняють інвестиції в банки або такі енергетичні гіганти, як "Роснефть".
"Про це ми також говорили" - зізнався Фабіус, в той час, як нова зустріч глав МЗС країн ЄС призначено на 16 березня.
"Яструби" в особі представників Великобританії, країн Балтії та Польщі хочуть швидкого продовження санкцій вже в березні, щоб зберегти тиск на Росію.
"Ми будемо чекати справжньої деескалації, тому найбільш імовірно вони (санкції. - ред.) залишаться в силі до кінця року", - сказав міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.
"Краще раніше, ніж пізніше, але їх продовжать", - вважає глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.
Інші кажуть, що мінські угоди виконуються, і треба почекати з рішеннями про санкції.
Серед "голубів" Іспанія, яка оцінює втрати від санкцій 21 млрд євро, Італія, прем'єр якої нещодавно відвідав Москву, Кіпр, Греція.
Але, за словами дипломата, на якого посилається видання, як це часто буває, чашу терезів в ту або іншу сторону здатна схилити канцлер ФРН Ангела Меркель, яка ще не висловлювався з цього приводу.
Нагадаємо, за результатами першого дня неформальній зустрічі глав МЗС міністри вирішили, що ЄС готовий розширити санкції у разі порушення Мінська-2.