Європейський Союз парафував Угоду про асоціацію з двома країнами "Східного партнерства" - Молдовою і Грузією.
Саме технічне парафування відбулося на день раніше, 28 листопада, а урочиста церемонія пройшла вранці у п'ятницю на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі за участю керівництва ЄС, президента Литви, а також лідерів Молдови і Грузії.
Президент Литви Даля Грібаускайте назвала парафування Угод про асоціацію свідченням того, що "Східне партнерство працює і приносить результати".
"Сьогодні Європа стала ширшою. Підписання - це тільки символ важкої роботи, яку ще треба зробити. Потрібні прихильні політичні зобов'язання, щоб цей процес став незворотнім", - заявила вона.
При цьому вона назвала парафування "успіхом Східного партнерства". "Сьогодні важливий день. Починається нове майбутнє Східного партнерства", - підкреслила президент Литви.
Аналогічні тези пролунали і у виступі президента Ради ЄС Хермана ван Ромпея та президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу.
Тільки президент Ради ЄС опосередковано натякнув на ситуацію з Україною, сказавши, що "ЄС поважає суверенітет своїх сусідів і не чинить тиск".
ТАКОЖ: Україна не підписала Угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі
Сторони очікують, що підписання цих документів має відбутися ще до закінчення закінчення повноважень нинішньої Європейської комісії. Як відомо, 28-29 листопада у Вільнюсі походить саміт "Східного партнерства". !zn
Читайте також:
Грузія завершила технічне парафування угоди про асоціацію з ЄС
Єврокомісія запропонувала скасувати візи для громадян Молдови