Комітет з питань закордонних справ 3підтримав проект запиту до Європейської комісії про заходи у відповідь на тиск Росії на країни Східного партнерства. Рішення було прийнято 25 вересня на засіданні комітету.
"Своїми діями щодо країн Східного партнерства Росія ставить під сумнів політику східного сусідства ЄС, яку ми повинні захищати, підтримуючи в той же час повне суверенне право наших партнерів обирати асоціацію з ЄС", - написано у запиті.
Якщо Єврокомісія прислухається до думки парламентаріїв, на російські компанії в ЄС чекають перевірки на відповідність їхньої діяльності європейському законодавству. Мова йде, насамперед, про компанії, що працюють в енергетичній сфері, повідомляє "Українська правда" з посиланням на УНІАН.
Також проти Росії може бути введено обмеження на імпорт товарів - у відповідь на торговельні обмеження РФ проти країн Східного партнерства.
Ще один пункт санкцій - введення візових обмежень для громадян Росії у відповідь на обмеження Москви для жителів країн Східного партнерства. Наприклад, Москва обмежила в'їзд робітників із Молдови.
На допомогу країнам Східного партнерства Єврокомісія може прискорити процес лібералізації візового режиму, а також в односторонньому порядку відкрити доступ товарів з цих країн на ринок ЄС. Окрім того, країни Східного партнерства можуть отримати фінансову допомогу від ЄС і можуть розраховувати на енергетичну інтеграцію в ринок ЄС, в тому числі, шляхом підтримки переговорів про можливі реверсні постачання енергоресурсів.
12 вересня Європарламент схвалив резолюцію, якою визнав неприпустимим тиск Росії на країни Східного партнерства з метою відволікти їх від підписання угод про асоціацію з ЄС.
Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС наприкінці листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. !zn