Йемен вимагає від України повернути гроші за зірваний контракт на постачання танків
26 червня, 2012, 07:42
Поділитися
В Україну з неофіційним візитом прибув небіж колишнього президента Ємену вести переговори про повернення грошей за контрактом, підписаним з ГК "Укроборонпром" у минулому році і не виконаним "з навігаційних причин". Зрив угоди підірве міжнародний престиж України, вважають експерти. В "Укроборонпромі" заявили, що єменські газети переплутали Україну з однією з країн колишнього СРСР.
В Україну з неофіційним візитом прибув небіж колишнього президента Ємену Алі Абдалли Салеха Тарік Салех, який має намір вести переговори про повернення грошей за контрактом, підписаним з ГК "Укроборонпром"у минулому році і не виконаним "з навігаційних причин", повідомила газета Yemen Post.
За даними видання, Салех прилетів до Києва, щоб провести переговори про повернення грошей в рамках контракту, підписаного з держконцерном "Укроборонпром" в 2011 році. "Під час масових протестів проти режиму президента Алі Абдалли Салеха влада Ємену уклала з Україною договір на постачання військової техніки, що включав важку зброю і танки. Проте вона не була доставлена замовнику з навігаційних причин", - йдеться в публікації.
За даними Yemen Post, пан Салех прибув в Україну разом з бізнесменом, який брав участь в угоді як партнер уряду Ємену. Як повідомило джерело, знайоме з умовами поставок озброєнь, неофіційний характер візиту Салеха пояснюється тим, що контракт міг полягати не з міноборони Ємену, а через фірму-посередника, пише газета «Коммерсант-Украина».
Керівник апарату генерального директора "Укроборонпрому" Олег Кошелєв заявив, що Україна не має контрактів з постачань важкої техніки в Ємен. "Останні подібні контракти з Єменом були закриті в 2004 році. Швидше за все єменські газети переплутали Україну з однією з країн колишнього СРСР. Бізнесмен, який прибув з Салехом, є посередником Ємену в контрактах з цією країною з постачання озброєнь. Вважаю, що саме туди прилетів Салех", - заявив пан Кошелєв.
Експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець зазначив, що на Північну Африку та Близький Схід припадає близько 40% постачань українських озброєнь.
Нагадаємо, згідно з міжнародним реєстром ООН про постачання озброєнь Україна займає 12-те місце серед експортерів військової техніки у світі - в минулому році вона поставила зброї майже на $1 млрд.
Зрив угоди неминуче підірве міжнародний престиж України, вважає директор військових програм Центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський. "Тут не приймаються посилання на форс-мажорні обставини, - зазначив Сунгуровський. - У сегменті постачань і модернізації озброєнь Україна є серйозним гравцем, і будь-які хиби з її боку вигідні конкурентам, серед яких і Росія". Він додав, що питання компенсації за невиконаними договором швидше за все буде вирішено до суду: "Безумовно, представники єменської сторони можуть звернутися в міжнародні судові інстанції, але найімовірніше, що сторони будуть уникати розголосу подробиць контракту і домовляться мирним шляхом".
Як відомо, антиурядові виступи почалися в Ємені в кінці січня 2011 року. Вони тривали більше року і призвели до збройного конфлікту між опозиціонерами і лояльними до режиму військами. У квітні Алі Абдалла Салех, який правив країною 32 роки, під тиском повстанців склав з себе президентські повноваження в обмін на гарантії недоторканності для себе і членів своєї сім'ї. !zn