Янукович ухвалив зміни до закону про обіг векселів

Поділитися
Президент України Віктор Янукович завізував Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу векселів», який Верховна Рада прийняла 9 вересня 2010 року. Текст документа в середу, 6 жовтня, було опубліковано на офіційному сайті глави держави.
Президент України Віктор Янукович завізував Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу векселів», який Верховна Рада прийняла 9 вересня 2010 року. Текст документа в середу, 6 жовтня, було опубліковано на офіційному сайті глави держави. Закон передбачає, що видача векселя без наявності грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги або без визначення у відповідному договорі умови проведення розрахунків із застосуванням векселів чи із зазначенням суми платежу за векселем, що є більшою від суми зобов'язань трасата перед трасантом або векселедавця (за переказним векселем –  трасанта) перед особою, якій чи за наказом якої має бути здійснений платіж, – тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому, під час проведення розрахунків з державним бюджетом заборонено використовувати векселі, крім випадків, встановлених законом. Під час проведення розрахунків з місцевим бюджетом заборонено використовувати векселі. За видачу векселя без наявності грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги або без визначення у відповідному договорі умови проведення розрахунків із застосуванням векселів чи із зазначенням суми платежу за векселем, що є більшою від суми зобов'язань трасата перед трасантом або векселедавця (за переказним векселем – трасанта) перед особою, якій чи за наказом якої має бути здійснений платіж, на юридичну особу – векселедавця (за переказним векселем – трасанта) накладається штраф у розмірі від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковувана мінімумів доходів громадян. Органи державної податкової служби, органи державної контрольно-ревізійної служби, Національний банк України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку складають протоколи про порушення вимог цієї статті відповідно до вимог, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Розгляд справ про порушення вимог цієї статті здійснюється судами відповідно до вимог, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Закон набере чинності з 1 січня 2011 року.

За матеріалами офіційного сайту Президента України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі