Янукович та Ху Цзіньтао домовилися про стратегічне партнерство між Україною та КНР

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Ключовим підсумком державного візиту голови КНР Ху Цзіньтао в Україну є встановлення між Україною і Китаєм відносин стратегічного партнерства. На цьому наголосив президент України Віктор Янукович у своїй заяві на спільній прес-конференції.

«Без перебільшення, це знаменує історичний прорив в українсько-китайських взаєминах», – сказав В.Янукович про підписання спільної декларації про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною і КНР. На переконання глави держави, свідченням рішучої налаштованості двох країн на позитивну співпрацю стало укладення низки важливих двосторонніх документів, у тому числі міжурядових і міжвідомчих угод, комерційних контрактів, які сприятимуть активізації практичної взаємодії. Президент, зокрема, звернув увагу на документи щодо співпраці в енергетичній та торговельній сферах, розширення дипломатичної присутності України на території Китаю.

В.Янукович відзначив, що, за орієнтовними підрахунками, фінансовий вимір угод, проектів і контрактів, підписаних у рамках візиту, становить близько $3,5 млрд.

«Вже сьогодні ми можемо із задоволенням відзначити серйозні практичні напрацювання і реальні здобутки на окремих напрямах взаємодії», – сказав глава держави, зазначивши, що це стосується насамперед сфер інфраструктурного будівництва, енергетики, інноваційного розвитку, високих технологій.

За словами президента, сторони високо оцінили сучасний стан українсько-китайської співпраці та окреслили ключові завдання на найближчу і середню перспективи. президент України та голова КНР зійшлися в думці, що у попередні роки нами було втрачено багато часу і чимало можливостей.

«Тому ми не маємо права зволікати з вирішенням нагальних завдань двосторонньої співпраці, що стоять перед нашими країнами, передусім, у політичному й економічному вимірах. Саме через це основну увагу під час зустрічі ми зосередили на обговоренні реальних шляхів максимально ефективного використання наявного потенціалу взаємодії у найбільш перспективних галузях», – сказав В.Янукович.

Президент констатував, що з усіх питань порядку денного переговорів він та голова КНР досягли розуміння і згоди. «Результатом наших переговорів стали домовленості щодо наповнення українсько-китайських відносин стратегічного партнерства конкретним змістом», – сказав глава держави. За його словами, насамперед це стосується активізації роботи із започаткування та реалізації спільних масштабних інвестиційних проектів в енергетичній, промисловій та аграрній сферах. Йдеться, зокрема, про проекти з будівництва шахти у с. Тяглів Львівської області, заснування спільного індустріального парку інновацій, створення українсько-китайського Інституту зварювання імені Є.О.Патона.

В.Янукович та Ху Цзіньтао також відзначили необхідність стимулювання співпраці з імплементації низки проектів будівництва інфраструктурних об’єктів у Київському регіоні та інших національних проектів.

Сторони досягли домовленостей про розвиток відносин у гуманітарній сфері – зокрема щодо розробки спільної програми святкування у 2012 році 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і КНР.

«Ми готові всебічно сприяти зміцненню дружніх зв'язків між українським і китайським народами», – підкреслив президент.

У свою чергу голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао відзначив, що сьогодні відбулися ґрунтовні переговори. «Відбувся обмін думками з питань двосторонньої співпраці… За результатами переговорів досягнуто чимало важливих домовленостей», – повідомив він.

Ху Цзіньтао підкреслив, що під час зустрічі було підбито результати українсько-китайської співпраці за 19 років дипломатичних відносин, а також визначено нові завдання їх розвитку за різними напрямками. «Ми разом ухвалили рішення про підписання та розвиток китайсько-української співпраці про стратегічне партнерство, що фактично означає вихід китайсько-українських відносин на новий рівень», – сказав голова КНР.

За словами голови КНР, для Китаю Україна сьогодні є надійним партнером. Він висловив підтримку «шляху розвитку, обраного українським народом». «Ми рішуче підтримуємо ваше прагнення грати конструктивні ролі у вирішенні міжнародних та міжрегіональних питань», - сказав він.

Оцінюючи результати свого візиту в Україну та проведених переговорів, Ху Цзіньтао зазначив, що у відносинах України та Китаю відкриваються нові, значні можливості. Він також висловив переконання, що подальша співпраця повинна бути довгостроковою та мати стратегічний характер. «Маємо намір і надалі на взаємовигідних засадах доповнювати один одного, прагнути прориву у діловій співпраці, аби в найкоротші терміни досягти спільної мети – довести товарообіг до $10 млрд».

Окрім того, на переконання голови КНР, сторони мають намір активно працювати разом не лише на рівні органів влади, а й у торговельно-економічній сфері, сфері інвестицій, спільних великих проектах, розширити співпрацю у сфері високих технологій, видобуток мінеральних та виробництво енергетичних ресурсів, посилити співпрацю у сільському господарстві. «Це має бути якісний прогрес співпраці у короткі терміни», – додав політик.

Ху Цзіньтао також підкреслив: китайська сторона готова дозволити імпорт конкурентоспроможних товарів з України та підтримує прагнення великих китайських компаній щодо налагодження виробництва на території України.

Голова Китайської Народної Республіки також повідомив, що надалі у планах розширення та налагодження співпраці у гуманітарній та культурній сферах між науково-дослідницькими установами та молодіжними організаціями. Ху Цзіньтао також повідомив, що китайська сторона ухвалила рішення з 2012-2013 навчального року збільшити квоти для надання стипендій українським студентам та запросив українських дітей, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, пройти лікування та реабілітацію у Китаї наступного року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі