Відповідний указ глави держави "Про підтримку ініціативи щодо створення Конституційної асамблеї", оприлюднено на офіційному сайті президента у понеділок, 21 лютого.
Янукович підтримав ініціативу Кравчука, "з огляду на необхідність підготовки пропозицій щодо вдосконалення конституційного регулювання відносин, з метою забезпечення максимальної прозорості, загальнодоступності, демократичності і деполітизації цього процесу, невтручання у нього суб'єктів владних повноважень, а також початок широкого обговорення конституційних ініціатив, залучення до нього громадськості, вчених, міжнародного експертного середовища".
Окрім того, голова держави у своєму указі доручив "взяти до відома, що для напрацювання пропозицій щодо механізму створення і діяльності Конституційної асамблеї, визначення принципів, алгоритму та етапів її роботи, а також аналізу концепцій реформування Конституції України сформовано Кравчуком Науково-експертну групу з підготовки Конституційної асамблеї.
Також глава держави наказав Кабінету міністрів України забезпечувати за зверненням Кравчука вирішення питань щодо створення належних умов для діяльності Науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, висвітлення її роботи.
Окрім того, затверджено склад асамблеї.
Нагадаємо, Янукович 13 січня відзначив необхідність залучення широкого кола громадськості до підготовки змін до Конституції. За словами голови держави, найближчим часом розпочнеться робота щодо створення моделі Національної конституційної асамблеї і як ефективного дорадчого механізму, який дозволить узгодити позиції фахівців з конституційного права, політичних експертів, політиків і громадськості щодо майбутніх змін Основного закону.
У той же час, як заявив 5 лютого голова парламентської фракції партії регіонів Олександр Єфремов, остаточні зміни до Конституції України буде вносити Верховна Рада, а Конституційна асамблея буде тільки дорадчим органом.
За матеріалами РБК-Украина