Президент України Віктор Янукович висловлюється знову за вдосконалення закону "Про основи державної мовної політики".
"Я не згоден з тим, що цей закон послабив українську мову. Мені здається, що ті недоліки, які були в державній політиці, певою мірою будуть врегульовані цим законом. Але я не впевнений, що закон є досконалим і буде працювати в такому вигляді", - сказав Янукович на брифінгу в Харкові.
Він також зазначив, що робоча група найближчим часом напрацює пропозиції з удосконалення закону і передасть їх на розгляд у Верховну Раду.
Янукович підкреслив також, що планується ухвалити програму розвитку української мови. "Вона буде напрацьована Кабінетом міністрів. Вона не буде носити тимчасовий характер і буде постійною", - зазначив президент.
За його словами, програма буде затверджена Кабміном і в державному бюджеті на наступний, 2013 рік будуть закладені кошти на виконання цієї програми.
- Монумент Незалежності у Харкові Янукович відкрив російською мовою
Відповідаючи на запитання, чому на відкритті монумента Незалежності в Харкові президент говорив російською, тобто регіональною в місті мовою, Янукович відповів: "Я завжди говорю мовою тих людей, які там живуть. А розколюють Україну ті, хто ставить такі питання без врахування думки людей, які живуть на землі".
"Я завжди був і буду прихильником того, щоб розуміння було в державі і згода незалежно від того, в якому регіоні жили люди. Фінансування, ставлення до людей, соціальні програми - для всіх будуть однакові. І Ви, молода людина, щоб Ви почули, і всім іншим розповіли: ми ніколи не будемо ділити людей в залежності від того, хто якою мовою розмовляє і в якому регіоні живе. Всі люди однакові", - додав глава держави.
Після цього він, не попрощавшись, вийшов з приміщення, де проходить брифінг. На питання він відповідав українською мовою.
Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня.
- Влада блокує визнання всіх регіональних мов, окрім російської, - Москаль
8 серпня Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
10 серпня набув чинності закон про основи державної мовної політики, який передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна та міська рада, Харківська, Херсонська, Миколаївська і Севастопольська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська область), Запорізька, Донецька, Херсонська і Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною.
Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації "мовного закону". !zn
Читайте також:
Київська влада займеться статусом російської мови у вересні
Влада блокує визнання всіх регіональних мов, окрім російської, - Москаль
Герман не вважає мовний закон проблемою: Будемо об’єднувати Україну на інших цінностях
«Регіонал» хоче англійську другою регіональною в Києві