Нова редакція мовного закону буде проголосована у Верховній Раді 27 вересня.
Про це в ефірі "5 каналу" повідомив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який входить у робочу групу з доопрацювання закону про мови.
"27 вересня все це буде проголосовано в парламенті. Так публічно було сказано президентом Віктором Януковичем", - сказав він.
- У новому варіанті мовного закону немає регіональних мов
Як повідомлялося, група з доопрацювання закону "Колесніченка-Ківалова" була створена за дорученням президента Віктора Януковича 8 серпня відразу після його підписання. Її очолила віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи - під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного Університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.
У середу, 29 серпня вони схвалили новий варіант документа, який зберігає за українською мовою статус державної і містить заходи щодо її захисту.
Положення документа не передбачають для мов нацменшин статусу регіональних, а лише припускають захисні механізми: члени територіальної громади, що використовують ту або іншу мову, має право ініціювати "заходи, спрямовані на їх захист", у разі, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв такої мови.
Документ фактично являє собою нову редакцію закону. Члени групи вирішили змінити навіть його назву і озаглавити документ "Про порядок застосування мов в Україні". Як зауважив один з учасників засідання, мета перейменування - "знизити статус документа". "Перша назва була занадто претензійною. Слід пам'ятати, що основи державної політики відображені в Конституції", - пояснив він.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.
У східних і південних областях України місцеві органи влади вже зробили ряд кроків з реалізації положень закону. !zn
Читайте також:
Навіть донецька соціологія не виявила підтримки українцями закону про мови
Тиражі книг російською мовою виросли на 75%
Львівська міськрада оскаржить мовний закон у Конституційному суді
Росія допоможе Україні впроваджувати російську мову в навчальних закладах
Герман не вважає мовний закон проблемою: Будемо об'єднувати Україну на інших цінностях