Як повідомлялося, під час нещодавнього саміту Україна-ЄС Віктор Янукович пообіцяв європейським колегам підписати указ, який зобов'язує всі органи влади виконувати рекомендації Брюсселя. У документі планувалося врахувати ключові вимоги "списку Фюле" - переліку індикаторів готовності Києва до підписання угоди про асоціацію.
"Президент пообіцяв, що незабаром підпише указ... Нам також обіцяно, що в ньому будуть відображені рішення, прийняті на саміті Україна-ЄС", - заявляв раніше єврокомісар Штефан Фюле. Джерело газети в дипломатичних колах уточнило, що мова йшла про необхідність підписання документа у найкоротші терміни - не пізніше минулого тижня, а його відсутність до сьогоднішнього дня "є приводом для занепокоєння".
Інший співрозмовник уточнив, що проект президентського указу був готовий ще в лютому, однак потім "застряг" на узгодженні в структурних підрозділах адміністрації президента (АП) і Кабінету міністрів, куди він також був переданий на візування. З секретаріату уряду нібито надходили негативні сигнали про перспективи його затвердження.
Офіційний Брюссель уже висловив стурбованість з цього питання. 6 березня глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський провів зустріч з радником президента Андрієм Гончаруком. Той запевнив європейського дипломата, що документ буде підписаний. "Пан Томбінський за підсумками зустрічі був налаштований дуже оптимістично", - повідомило інформоване джерело.
В адміністрації президента запевнили, що глава держави не відмовляється від обіцянок. "Документ проходить останні узгодження. Цілком можливо, що він буде підписаний і оприлюднений наприкінці поточного тижня, - заявив співрозмовник в АП. - Передбачається, що це буде великий, всеосяжний документ. Швидше за все, він буде виданий не як указ, а як розпорядження президента". Зміна запланованого юридичного статусу документа не позначиться на його значущості - президентські розпорядження, так само як і укази, є обов'язковими для виконання.
Експерти нагадують, що 13 лютого уряд затвердив свій план дій у сфері євроінтеграції на 2013 рік, що включає частину пунктів "списку Фюле". "Цілком можливо, що президентське розпорядження буде підготовлено таким чином - документ буде всеосяжним, до нього увійдуть і "індикатори Фюле", і колишні питання. Так, давно ведеться підготовка указів про координацію дій влади у сфері євроінтеграції, про стратегії інформування населення", - відзначив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий.
Один зі співрозмовників видання стверджує, що на початковому етапі підготовки указу в ньому були враховані всі пункти "списку Фюле", у тому числі що стосуються вибіркового правосуддя. Проте під час доопрацювання документа ситуація могла змінитися. "Найгірше буде, якщо частина індикаторів залишиться за межами як президентського указу, так і урядової постанови", - побоюється Валерій Чалий. !zn
Читайте також:
У Брюсселі вважають, що санкції щодо України не змінять ситуацію в країні
Французькі депутати вимагають заборонити Ахметову і Новінському в'їзд у Євросоюз
До травня Україна повинна показати Євросоюзу, як працює над реформами