Янукович не ставив умов для звільнення, - Луценко

Поділитися
Янукович не ставив умов для звільнення, - Луценко Юрій Луценко © nso.org.ua
Луценко не спілкувався з президентом з 2009 року і той не міг ставити йому умови звільнення.

Помилуваний екс-міністр 3 не пред'являв йому ніяких вимог перед звільненням.

Журналісти поспілкувалися з Луценком після його приїзду з Менської колонії додому до Києва. На питання, чи висувала йому влада якісь особливі умови, наприклад, утриматися від активної політичної діяльності, він відповів: "Я з президентом Януковичем не спілкувався з 2009 року, тому жодних умов він мені не міг поставити".

Пізніше екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко пообіцяв зустрітися з екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Також Луценко заявив, що у нього немає амбіцій в кампанії з виборів президента України в 2015 році і він підтримає кандидата від опозиції на цей пост.

Нагадаємо, 7 квітня президент Янукович підписав указ №197/2013, яким помилував ряд засуджених, серед яких колишній міністр внутрішніх справ Луценко і колишній міністр охорони навколишнього природного середовища Філіпчук. Повідомлення про це прес-служба глави держави оприлюднила на офіційному сайті о 9:30. Указ набуває чинності з дня його підписання.

До президента з проханням про помилування Луценка звернулася уповноважена Ради з прав людини. Вона констатувала, що за час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі "у Луценка неодноразово фіксувалося погіршення стану здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання".

Пізніше прес-служба глави держави повідомила, що Янукович звернувся до Комісії при президентові України у питаннях помилування з проханням невідкладно розглянути звернення Лутковської.

Сам Луценко, а також його рідні неодноразово заявляли, що не будуть просити помилування у президента, бо вважають звинувачення необґрунтованими і розцінюють їх як політичну розправу.

Як відомо, Юрія Луценка затримали 25 грудня 2010 року, через кілька днів за рішенням суду він був заарештований.

27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив чинним цей вирок.

Крім того, 17 серпня 2012 року Печерський райсуд визнав екс-міністра також винним у недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка (у справі про отруєння Віктора Ющенка) і засудив до 2 років обмеження свободи. Апеляція залишила чинним цей вирок.

Екс-глава МВС відбуває покарання у Менській колонії (Чернігівська обл.) з кінця серпня 2012 року. Термін відбування покарання Луценка обчислюється з моменту взяття під варту, тобто з моменту обрання арешту як запобіжного заходу.

У липні 2012 року Європейський суд з прав людини встановив, що арешт екс-глави МВС порушує права людини. За рішенням ЄСПЛ Україна виплатила Луценку 15 тисяч євро компенсації моральної шкоди.

3 квітня 2013 р. Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив чинним вирок Печерського райсуду Києва Луценку - чотири роки позбавлення волі за скоєння посадових злочинів, але зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценко зобов'язаний виплатити МВС (з 643 тисяч гривень до 609 тисяч гривень).

Оголошення рішення суду щодо другої касації Луценка призначене на 10 квітня. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі