Найближчим часом Україна направить на експертизу 3.
У вівторок, 5 січня під час зустрічі з головою Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) 3 глава української держави запевнив, що при підготовці конституційних змін, пов'язаних із питаннями правосуддя, орієнтиром для України є рекомендації Венеціанської комісії.
За словами Януковича, в основу ефективної судової системи закладаються європейські підходи доступу до судової професії, що пропонують реальні механізми закріплення незалежності суддів.
"Сподіваюся, що найближчим часом Конституційна асамблея надасть конкретні пропозиції і відповідний законопроект для внесення їх до Конституції. І, безумовно, ці пропозиції невідкладно направимо на експертизу у Венеціанську комісію", - запевнив президент України главу Венеціанської комісії.
У свою чергу Букіккіо зазначив, що Венеціанська комісія завжди готова працювати з Україною в цьому напрямку і запропонував поетапно пропонувати зміни до Конституції. Він зазначив, що Україна вже досягла певних результатів у частині вдосконалення законодавства.
"Моя пропозиція полягає в тому, щоб йти в цій роботі крок за кроком... нам, напевно, не слід чекати, коли буде повністю готовий новий проект Конституції", - зазначив він.
Янукович розповів Букіккіо про роботу Конституційної Асамблеї, яка проводить активну діяльність в даний час.
За його словами, до цієї роботи можуть долучитися опозиційні сили. "На жаль, в Конституційну Асамблею увійшли не всі представники опозиційних сил, а ми дотримуємося такого принципу, що "двері завжди відчинені" і я в кожному випадку пропоную представникам опозиційних сил брати участь у Конституційній Асамблеї", - зазначив Янукович.
Зазначимо, лише 4,1% українців головною причиною складної соціально–економічної ситуації в Україні вважають недосконалість чинної Конституції. За даними соцопитування Центру Разумкова, 31,3% опитаних найголовнішою причиною складної соціально-економічної і політичної ситуації в Україні назвали високий рівень корупції.
Нагадаємо також, що Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею" 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України. Опозиція відмовилися брати участь у роботі цього органу. !zn
Читайте також:
Голова Венеціанської комісії порекомендував змінювати Конституцію в парламенті, а не на референдумі
Янукович забрав у Ставнійчук посаду у Венеціанській комісії і віддав її Ківалову
Янукович упевнений, що українці підтримують його бажання змінити Конституцію
Лавринович знайшов протиріччя практично в кожному розділі Конституції