Яценюк закликав не лякати його відставкою

Відео
Поділитися
Яценюк закликав не лякати його відставкою Яценюк озвучив вимоги до Ради і президента © kmu.gov.ua
Прем'єр-міністр озвучив п'ять принципів, при дотриманні яких Кабмін готовий працювати.

Голова українського уряду Арсеній Яценюк висловив готовність піти у відставку разом із Кабміном, якщо коаліція визнає його роботу незадовільною, і закликав припинити спекулювати цією темою. Відповідні заяви Яценюк зробив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку демонстрували українські телеканали увечері в неділю, 7 лютого.

"Якщо хто-небудь з наших політичних діячів вважає, що цей уряд не виконує програму і не проводить реформу, це означає, що у парламент можна внести резолюцію недовіри уряду і проголосувати відповідну відставку. Але перестаньте нас лякати відставкою. Ми прийшли сюди працювати заради реальних змін у країні. І зараз мова йде не про персоналії, а про цінності", − підкреслив Яценюк.

Прем'єр-міністр також озвучив принципи, при дотриманні яких уряд готовий продовжувати свою роботу.

Перший принцип − відсутність політичного тиску та політичної корупції. Яценюк зазначив, що кожен призначений коаліцією міністр несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за політику в ній, тому жодна з політичних фігур і ні один бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і змушувати його приймати рішення, що суперечать політиці міністра і інтересам української держави".

Другим принципом Яценюк назвав нульову терпимість до політичної та економічної корупції. Прем'єр повідомив, що найближчим часом Номінаційний комітет призначить керівників 60 найбільших держкомпаній, незалежних від політичних сил і великих промислово-фінансових груп. "Більше ніяких квот в органах державної влади і управління. Ніяких політичних і бізнес-інтересів у керівництві державних компаній і державних банків", - підкреслив глава уряду.

Третьм принципом прем'єр позначив повну прозорість у діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України. Яценюк анонсував прийняття етичного кодексу політиків і державних службовців.

Четвертий принцип − взаємна відповідальність Кабінету міністрів та Верховної Ради України.

"Це означає, що уряд виконує свою частину роботи, як виконавча гілка влади, але український парламент голосує за ті закони, які необхідні для проведення реформ у країні", − підкреслив Яценюк.

П'ятий принцип – принцип поділу влади. "Президент України є главою української держави. Кабінет міністрів відповідальний перед президентом. Кабінет міністрів є виконавчою гілкою влади, яка відповідає за соціальну, економічну, фінансову та бюджетну політику, фінансування армії. Верховна Рада є органом законодавчої влади, якому підзвітний і підконтрольний уряд. Парламент приймає закони на виконання програми дій уряду та коаліційної угоди", − резюмував прем'єр-міністр.

Читайте також: Яценюк вирішив взяти Абромавичуса під захист

4 лютого низка міністрів, які раніше заявили про намір піти з Кабміну, - глава мінагрополітики Олексій Павленко, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр інформаційної політики Юрій Стець та голова мініфраструктури Андрій Пивоварський - відкликали свої заяви про відставку. При цьому вони озвучили ряд вимог, серед яких були підвищення зарплати держслужбовців, підвищення рівня прозорості процесу прийняття рішень органами влади та недопущення втручання політиків у роботу Кабміну й тиску на міністрів.

При цьому міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус вирішив не відкликати свою заяву.

Скандальна відставка Абромавичуса оголила давно накопичуються протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці. І заява міністрів і глави уряду на відкритому засіданні Кабміну не є вирішенням цих протиріч, вважає головний редактор ZN.UA Юлія Мостова.

"Публічна заява про готовність працювати разом в ім'я реформ значить так само мало, як і перманентні посиденьки на Банковій у вузькому колі, що закінчуються обіймами між прем'єром і президентом. Маневри відволікають увагу від причин внутрішньополітичної війни між президентом і прем'єром. Але ці причини нікуди не поділися", − пише вона у своїй статті. Детальніше про протистояння між Порошенком і Яценюком та обставини відставки Абромавичуса читайте в статті Юлії Мостової За ширмою у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі